İTO Yatırım: Ankara’da gayrimenkul 3 yılda yüzde 60 kazandırdı

İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, Ankaralı gayrimenkul yatırımcılarının son 3 yılda yüzde 60’a ulaşan kazançlar elde ettiğini söyledi.

İTO Yatırım ortaklarından Özkan Özçelik, döviz ve altın gibi yatırım araçlarındaki fiyat değişikliklerinin göz önünde bulundurularak artık yatırımın gayrimenkul üzerinde yapılması gerektiğini belirterek değeri gün geçtikçe katlanan konutların dövizden daha kazançlı bir yatırım aracı olduğunu vurguladı.

‘Amorti süresi önemli’

Doğru lokasyonda inşa edilen, kaliteli kurgusu olan ve farklı konut alternatifleriyle de alıcının hayalindeki eve ulaşmasını sağlayan projelerin hem oturum amaçlı alana, hem de yatırımcıya kazandırdığını kaydeden Özçelik, Ankara’da yapılan gayrimenkul yatırımlarının, yatırımcısına son 3 yılda yüzde 60’a ulaşan kazançlar sağladığını ifade etti.

Alıcının, aldığı konutun kendini kısa sürede amorti etmesini, konutunun değerini teslimden sonra bile artırmasını beklediğini anlatan Özçelik, “Bu yüzden de tercihini ince eleyip sık dokuyarak yapıyor. Her ortamda, ekonomiyle ilgili her durumda kendine kazandıracak projelere yönelen dikkatli yatırımcı, doğru projeyi seçebiliyor” dedi.

‘2017 konuta yatırımın en uygun zamanı olacak’

Birikimlerin konut üzerinde çok daha fazla değerlenebileceğinin son aylarda daha fazla kendini gösterdiğini dile getiren Özkan Özçelik, “ Önümüzdeki dönemde de konut yatırımı değerini günden güne artıracak, hatta 2017 konuta yatırımın en uygun zamanı olacak. Ankara’nın ülke çapında bilinen önemli yerleşim yerlerinden Oran’da inşa ettiğimiz One Tower Diplomatique projemiz de sağladığı kazançla yatırımcının yüzünü güldüren o projelerden. One Tower Diplomatique projemizde, 3 yıl kadar önce satışların başladığı dönemde 2+1 dairelerimizden alanlar şu an yüzde 60’ a varan oranda kazanç sağladı” diye konuştu.

Özkan Özçelik, One Tower AVM’nin de bulunduğu One Tower Diplomatique projesinde birkaç yıl içinde değer artışının artarak devam edeceğini öngördüklerini de sözlerine ekledi.