Turkcell Küçükyalı’nın dekorasyonunda duygusal zeka öne çıktı

Nurus, tasarımını üstlendiği Turkcell Küçükyalı Genel Müdürlük Binası’nda rahatlığı ve yenilikçi yaklaşımını öne çıkaran ürünleri tercih etti.

Ruhu olan ve tasarımda duygusal zekayla hareket eden dekorasyondan yana olan Nurus, yaklaşımı ile Turkcell Küçükyalı Genel Müdürlük Binası’nda empati ve pozitif enerjinin ortaya çıkmasına yardımcı çözümler üretti.

Mimari konsepte uygun olarak tercih edilen yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünler Nurus tarafından projeye incelikli olarak yerleştirildi. Ürünlerde Turkcell’in firma kültürü ve kurum kimliğine dikkat edilerek antrasit ve metal ağırlıklı tasarımlar kullanıldı. Tüm ürünlerin projeye özel olarak Nurus tarafından tasarlandığı çalışmada, standart ürünlerde ise özel malzeme ve renk kullanımı dikkat çekti.

nurus2

Çalışanların tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğü projede Turkcell’in yeni ofisinde çalışma alanları ile birlikte fitness alanları da birlikte kurgulandı. 30 bin – 40 bin metrekarelik kapalı alanda 3 bin kişilik ofis, kafe ve yemekhane alanları içeren projeye Nurus kısa sürede etkin bir şekilde çözüm sundu. Her projede olduğu gibi bu projede de uygulanan Nurus Digital Chain sistemi, projenin başlangıcından teslimatına, hatta ürünlerin kullanımına kadar tüm süreci, dijital bir platforma taşıyarak her adımın denetlenebilir olmasını sağladı.

nurus3

Birbirine benzer üç blok

Birbirine benzer planlarda 3 bloktan oluşan projenin her bloğunda katlar arası çekirdek alanlar yer alıyor. Bu çekirdek alanlarda bulunan şeffaf odalar etrafında ise herhangi bir duvarla ayrıştırılmamış, çalışanların iletişimini güçlendiren açık ofisler yer alıyor. Çekirdek alanlarda Cxo ve direktör odaları ile konumlanırken, etrafında ise çalışanların depolama ihtiyaçları için farklı ölçülerde metal mesh kapaklı locker dolap sistemleri bulunuyor.

Ayrıca ses izolasyonlu kumaş duvarlardan oluşan, özel telefon görüşmelerine ve odaklanmaya imkan veren quite zone odaları da yine bu çekirdek etrafında çözümleniyor. Böylece her ihtiyaca uygun çalışma alanları, çalışanların tercihine sunuluyor.