Sarp Villa pandemi hastanesine yıldırım teslimat yaptı

İstanbul’daki iki pandemi hastanesinin çelik kısımlarını 24 saat çalışma esasına göre 20 günde tamamlayan Sarp Villa Mühendislik dikkatleri üzerine çekti.

Sarp Villa Mühendislik Mimarlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Çakmak, normalleşme dönemiyle birlikte bahçeli evlere yönelik taleplerin arttığını belirterek, faaliyetlerini bu doğrultuda sürdürdüklerini kaydetti.

Bu kapsamda daha küçük, pratik ve ekonomik modeller üzerinde çalıştıklarını dile getiren Ferhat Çakmak, kullanacağı enerjiyi güneş panelleri sayesinde kendisi üreten 70 villalık yeni bir projeye başladıkları bilgisini verdi. Çakmak, proje kapsamında isteyen müşterinin evine güneş panelleri yerleştireceklerini ifade etti.

“Özbekistan’da 300 villalık projeye başlıyoruz”

İstanbul’da Yeşilköy ve Anadolu yakasında faaliyete geçen pandemi hastanelerinin çelik sistemlerini kendilerinin ürettiğini söyleyen Sarp Villa YKB Çakmak, sokağa çıkma yasağı döneminde 24 saat çalışarak ürünleri 20 günde teslim ettiklerini bildirdi. Ferhat Çakmak, kısa sürede gerçekleştirdikleri bu teslimatın ardından çok sayıda talep geldiğini söyledi.

Pandemi sürecinin yurt dışı projelerine ara vermelerine yol açtığını kaydeden Çakmak, Özbekistan’da 300 villalık inşaatın proje aşamasını tamamladıklarını vurguladı ve “Malzemelerde herhangi bir sorun yok ancak işçiler için 14 günlük karantina uygulaması var. Bu yüzden şimdilik beklemedeyiz” dedi.

Anlaşma imzaladıkları diğer ülkelerdeki projeleri de beklemeye aldıklarının altını çizen Ferhat Çakmak, “Yeni yatırım yapmak ve şirketin vizyonunu değiştirmek için Avustralya ve Almanya’da şirketler kurduk ancak pandemiden dolayı faaliyetlere ara vermek zorunda kaldık, bu dönem bitince onları da hızla devreye sokacağız” ifadelerini kullandı.

“Yatay mimari sektörü etkiledi”

Son yaptıkları yatırımlarla TOBB ve ASO’dan aldıkları kapasite raporuna göre yıllık 180 bin metrekarelik kapasiteye ulaştıklarını söyleyen Çakmak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatay mimariye ilişkin sözlerinin de sektörün iş yapma şeklini değiştirdiğini anlattı.

Tarım arazilerine ruhsatsız yapılanmanın önüne geçen son yasal düzenlemenin çok önemli olduğunu ve piyasadaki haksız rekabeti de engellediğini ifade eden Çakmak, “Önce binayı yapıp sonra altyapıyı getirme yerine belediyelerin altyapısını yaptığı yerlere inşaat yapılırsa bu alandaki sorunlar da çözülmüş olur” diye konuştu.

Dünya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir