Menemen’de Tahir Şahin’e FETÖ ile işbirliği iddiası

İzmir Menemen’de CHP’den ihraç edilen eski belediye başkanı Tahir Şahin tarafından belediye arazilerinin FETÖ’cülere peşkeş çekildiği iddia edildi.

İzmir’in Menemen ilçesinde FETÖ‘ye yönelik yürütülen bir soruşturmada, CHP’den ihraç edilen eski belediye başkanı Tahir Şahin tarafından belediye arazilerinin FETÖ’cülere peşkeş çekildiği iddia edildi. “Ege’nin Sesi” adlı internet sitesinde yer alan habere göre Şahin hakkındaki iddialar soruşturma tutanağına girdi.

Arsa temini

Tanık N.Ç’nin ifadesinde, özellikle 17-25 Aralık sonrasında ilçede aktif görevde olan Fİ.D. isimli kişinin örgüt adına birçok kurum ile örgüt arasında bağlantı sağladığını ve bu kurumlardan birisinin de Menemen Belediyesi olduğuna iddia etti. Cumhuriyet Savcılığı’nın 2018 yılında başlattığı belirtilen soruşturmada tanık ifadesinde şu iddialara yer verildi:

“F.İ.D. isimli kişi örgüt ile Menemen Belediyesi arasında bağlantı kurarak arsa temin edilmesi konusunda aracılık yapıyordu. Menemen Belediyesi’nden bu kişi aracılığı ile spor ve yeşil atan olarak tahsis edilen yerler bile ticari işletme adı altında örgüte veriliyordu. Çanakkale istikametinde bulunan bir yerin imara aykırı bir şekilde örgüte Fİ… lakaplı kişi aracılığıyla verildiğini öğrendim. Sonradan ise bu yer şikâyet edildi. Ancak işlem yapıldı mı bilmiyorum. Bu yer faal olarak çalışmaya devam etmektedir.”

176 taşınmaz hakkında dava açıldı

31 Mart seçimlerinden sonra göreve gelen CHP’li Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Tahir Şahin hakkında belediyeye ait 176 taşınmazın usulsüz olarak STK, spor kulüpleri gibi kurumlara devredildiğini tespit ederek iadesi için dava açmıştı.

Cumhuriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir