Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kuruldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü şehirciliğe sahip çıkmak adına Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı kuruldu. Vakfın tescil kararını İstanbul 22. Asliye Hukuk Mahkemesi, 13 Ağustos 2020 tarihinde K:2020/169 sayılı karar ile kesinleştirdi.

Vakfın amacı yapılan duyuruda “İnsan doğasına uygun, sağlıklı, yaşanabilir, sürdürülebilir, estetik bir kentsel çevreye, akıllı şehirlere ve binalara ulaşmak için faaliyetlerde bulunmak.” olarak açıklandı.

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı resmileşti

Kuruluşu vakfedenler; Haldun Ersen, Pervin Kınık, Nüzhet Albayrak, Ali Rıza Emre, Birol Yalçın, Ali Yüksel, Muhammet Haluk Sur, Onur Öktem, Hüseyin Oflaz, Bünyamin Derman, Gökhan Çetinsaya, Ali Kemal Şahinsoy, Ramadan Kumova, Samettin Murat Ayan, Hasan Rahvalı, Ercan Aydoğdu, Ersoy Pehlivan ve Rıfat Hakan Kodal olarak sıralandı.

İkametgâhı İstanbul olan vakfın 80 bin TL nakit varlığı bulunuyor. Vakfın sona ermesi halinde mal ve hakların nereye devredileceği kurucular kurulu tarafından belirlenecek.

Vakfın İletişim Bilgileri
Büyükdere Caddesi Lale İş Merkezi No : 62, 3.Kat, Büro No : 36 Şişli / İstanbul
+9 (0212) 212 00 00
[email protected]

Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir