İSPARK otopark alanlarını akıllı telefona taşıdı

İBB İSPARK vakit kaybını en aza indirmek amacıyla, İstanbul’da 100 bin kapasitesi bulunan otopark noktalarını akıllı telefonlarla kontrol edilebilir hale getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), İSPARK’ın da yardımıyla hazırladığı akıllı telefon uygulaması sayesinde sürücüler otoparklara daha kolay ulaşabiliyor ve navigasyon kullanılarak en yakın otopark alanı bulunabiliyor. Bu uygulama ile uzun zaman alan otopark arama macerası son bulmuş olacak. Uygulama kısa sonra, anlık olarak İSPARK personelinin kullandığı teknik donanımlı el terminalleri ile güncel sürümüne ulaşacak.

Kişiye özel otopark seçeneği

Uygulama sadece otoparkı bulmakla kalmıyor. Otoparkların teknik özellikleri, boş veya doluluk oranları, fiyat tarifeleri ve ulaşım bilgileri de uygulamada mevcut. Kullanıcı otoparkın açık, kapalı, katlı ya da yol üstü olmasına karar verebiliyor ve uygulama da size seçeneklerinize uygun en yakın otoparkı gösteriyor. Rota ise navigasyon aracılığıyla oluşturuluyor. Uygulama, IOS ve Android yazılımlarının ikisine de uygun; Apple Store ve Google Play üzerinden de telefonlara indirilebiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir