İsmet Yıldırım Kiptaş’ın 2018 hedeflerini açıkladı

Kiptaş İstanbul Pendik’te hayata geçirdiği Yeşilce Aydos projesini basına tanıttı. Toplantıda konuşan İsmet Yıldırım Kiptaş’ın 2018 hedeflerini de açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki, KİPTAŞ 2017 yılı projelerine bir yenisini daha ekledi. İstanbul Pendik ilçesinde Aydos Ormanları yanı başında hayata geçireceği Yeşilce Aydos konut projesini basına tanıtan KİPTAŞ, projeden 130 milyon TL ciro hedeflediğini belirtti.

10 blok üzerinde toplam 331 dairenin yer aldığı Yeşilce Aydos projesi 23 bin metrekarelik alan üzerine kuruluyor. 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan projede 2+1 daireler 284 bin 280 TL’den, 3+1 daireler ise 449 bin TL’den başlıyor 530 bin TL'ye kadar çıkıyor.

Yeşilce Aydos projesinde 0 kar oranı ile hareket ediyoruz diyen KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, “Projenin 3'te 1’i için yüzde 80 görüşme yapıldı. Talep çok olursa çekilişe gideriz” dedi.

Toplantıda proje hakkında bilgiler veren KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, aynı zamanda kurumun gelecek planlarına da değindi.

“2023’e kadar 100 bin konut hedefliyoruz”

2017 toparlanma yılı oldu diyen Yıldırım, “2023’e kadar 100 bin konut hedefliyoruz. 2018 yılında 3 bin tane sosyal konut hedefliyoruz. Bölge olarak Beykoz Silivri, İkitelli, Bahçeşehir ve Pendik üzerinde çalışmalara devam ediyoruz. Bu konutlar dönüşüm projeleri olacak. Proje kapsamındaki konutlar 200 bin liranın altında satışa sunulacak.

Pendik’e 700-800 konutluk fabrikadan dönüşüm projesi

Anadolu Yakasında çok fazla kentsel dönüşüm alanı olmadığını, olanlara da özel sektörün proje ürettiğini belirten Yıldırım, “Pendik’te 700-800 konuttan oluşacak fabrikadan dönüşüm projesi planlıyoruz. Bu projeyi 2 aya kadar açıklayacağız” dedi.

“Konut kredi bankası iyi fikir”

Hükümet, Emlakbank hakkındaki tasfiye kararını kaldırıp yeniden bankacılık yapması yönünde sürpriz kararını da değerlendiren Yıldırım, “Fikir çok doğru. Kentsel dönüşümle alakalı faizsiz kredi verebilir. Banka faizleri gerçekten çok yüksek. Biz Yeşilce Aydos için 0,87 oranında kredi aldık yani 1’lerin altında bu demek oluyor ki daha düşük faizlerle kredi verilebiliyor. Konut kredi bankası iyi olur” dedi.

Silivri’ye metro projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdaki başarısını takdir eden Yıldırım, “İBB dünyada kendi imkanlarıyla metro yapan tek belediye. Yatırımının yüzde 60'ını toplu taşımaya ayırıyor. Silivri için 1050 kmlik bir metro hattı projesi üzerinde çalışılıyor. Anadolu Yakası’nda 4-5 güzergahta banliyö hattı planlanıyor. İBB ulaşım yatırımlarına devam ediyor” dedi.

Eski İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın başkanlık döneminde “Silivri'ye kadar metrobüs hattı üzerinde çalışıyoruz. Arkasında da 32,5 kilometre metronun projelendirmesini yapıyoruz” demişti.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler