EVA, Euromoney’s Real Estate Awards 2016’da 3 ödül aldı

EVA Gayrimenkul Değerleme, Euromoney’s Real Estate Awards 2016’da Gayrimenkul Değerleme, Araştırma ve Tüm Değerlendirmeler alanlarında ödüle layık görüldü.

EVA Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık AŞ, finans dünyasının en prestijli yayınlarından biri olan Euromoney Dergisi’nin dazenlediği ‘Euromoney’s Real Estate Awards 2016’ ödüllerinde 3 ayrı dalda ödül aldı. Danışmalık alanında Gayrimenkul Değerleme (Valuation), Araştırma (Research) ve Tüm Değerlendirmeler (Overall kategorilerinde ‘Türkiye’nin En İyisi’ seçilen EVA Gayrimenkul Değerleme, 2011, 2013 ve 2014 yıllarında da Euromoney tarafından çeşitli ödüllere layık görülmüştü.

2 bin profesyonel ile anket yapıldı

1969 yılında İngiltere’de kurulan ve bugün 170 den fazla ülkede, finans ve iş dünyası ile sermaye piyasalarının bir numaralı yayınlarından biri olan Euromoney Dergisi, söz konusu ödülleri, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün farklı alanlarında faaliyetlerini sürdüren şirketlerin ve bankaların katılımıyla gerçekleştirilen bir oylama ve anket çalışması sonucunda veriyor. Bu sene 12’ncisi yapılan ankete 2 binden fazla kişinin katıldığı belirtiliyor.

3 yılda 5 ödül aldı

EVA Gayrimenkul Değerleme Yönetici Ortağı Cansel Turgut Yazıcı, şirketin gayrimenkul sektöründe çok uzun yıllardan beri tecrübeleri olan bir kadro ile çalıştığını belirterek “3 yılda 3 farklı kategoride toplam 5 ödül aldık, başka kurumlardan uluslararası ödüllerimizde var, işimiz iyi yapmaya devam ettikçe başka ödüller de alacağız” dedi. Türkiye’ye kendi alanlarında ödül getirmeye devam edeceklerini ifade eden Yazıcı, “Bugün birçok Türk sermayeli değerleme ve danışmanlık kurumu artık Türkiye’de görev alan yabancı kökenli değerleme kurumlarında daha da fazla itibar görüyor. Geçmişte aldığımız ödüller ve bu ödül buna en güzel örnektir” açıklamasında bulundu.