Emlak Konut GYO’nun İzmir Konak ihalesi 12 Haziran’da

Emlak Konut GYO İzmir Konak 1. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinin ilk oturumunu 12 Haziran’da yapıyor.

Hain 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ilgisini ekonomini desteklenmesine ve konut satışına yönelten Emlak Konut GYO, 2017 yılının ihale sezonunu yılın yarısında açıyor. Emlak Konut GYO'nun İzmir Konak ihalesi, gelir paylaşımı modeli ile 12 Haziran 2017 günü saat 14.30’da Ataşehir’deki genel müdürlük binasında gerçekleştirecek.

Emlak Konut GYO Tariş Arsası’nı değerlendiriyor

Emlak Konut GYO’nun İzmir Alsancak’ta ihaleye çıkaracağı arsa Tariş Kooperatif Birlikleri’ne ait bulunuyor. Kurum burada Tariş ile 1 Aralık 2016’da protokol imzaladı. İzmir Alsancak’ta Liman Arkası olarak bilinen bölgede yer alması planlanan proje 2 etaplı olacak. 12 Haziran 2017 günü ilik oturumu yapılacak olan ihale birinci etabı oluşturacak.

Projenin 2. etabının ihale ilanı 16 Mayıs’ta yapılırken ihalesinin ilk oturumu 14 Haziran’da gerçekleştirilecek. Toplamda 143 bin 366 metrekare büyüklüğünde iki etap üzerinden gerçekleştirilecek proje; bölgenin sosyal, kültürel ve teknik altyapı ihtiyaçlarını da karşılayarak geliştiriliyor. Turizm, konut, ticaret ve kültür odaklı 2 etaptan oluşacak projenin İzmir’in ekonomik dinamiklerine, turizm potansiyeline ve kültürel faaliyetlerine önemli katkı sağlamasını hedefleniyor.

Kullanım alanı fonksiyonel

İhaleye çıkarılan ilk etapta yer alan A parseli ticaret, turizm ve konut alanı imarına sahip bulunuyor. 24 bin 189 metrekarelik bu parsele ilaveten B parseli de aynı imar fonksiyonlarına sahip bulunuyor. Bu parselin kullanım alanı ise 8 bin 469 metrekare. Ayrıca parka 11 bin 679 metrekare, camiye de 2 bin 733 metrekare arılıyor. İhaleye ilk etapta 47 bin 70 metrekarelik alan çıkarılıyor.

Plan notlarına göre bölgeye AVM, eğlence yerleri, her türlü ticaret ve turizm merkezleri, konaklama tesisleri, kreş, yurt, kültürel tesis, özel sağlık tesisi, konut ve rezidans yapılabilecek. Alanın en fazla yüzde 40’ı inşaatta kullanılabilirken kalanı yeşil alan olarak değerlendirilecek.
Projede 100 metrekareden küçük ve 5 bin metrekareden büyük olmamak şartı ile ofis binaları da inşa edilebilecek.

12 Haziran 2017
14.30
Emlak Konut GYO Genel Md. Ataşehir

Gizem Çeliköz/Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler