Emlak Konut bir arsadan 368 milyon TL kazandı

Emlak Konut GYO 6 Ocak 2020 tarihinde yapılan İstanbul Başakşehir İkitelli 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesini neticelendirdi.

Emlak Konut GYO Başakşehir İkitelli Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde ihaleye çıkardığı arsanın durumunu netleştirdi. Altı firma ve iş ortaklığının ilk oturumuna katıldığı ihalenin 2. oturumunda en yüksek teklif İntek Konut İnş. A.Ş. & Som Plus Yapı İnş. San. Tic. Ltd. ŞTİ. & Nurgroup Ziraat İnş. Tic. ve San. Ltd. ŞTİ. İş Ortaklığı tarafından verildi.

368 milyon TL kazanç

Ortaklık; Arsa Satışı Karşılığı Satış Toplam Geliri (ASKSTG) için 1 milyar 690 milyon TL’lik bir ciro taahhüt ederken Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Geliri olarak %37 oranında Arsa Satışı Karşılığı Şirket Payı Toplam Geliri (ASKŞPTG) olarak 625 milyon 300 bin TL önerdi.

Emlak Konut GYO İhale Komisyonu teklifleri değerlendirme aşamasında olduklarını kaydetti.

İhaleye esas taşınmazların tespit edilen asgari bedeli 257 milyon 70 bin 996 TL olarak deklare edildi. Kurumun ihaleden kazancı 368 milyon 229 bin 4 TL olarak hesaplandı.

İhalenin ilk oturumuna katılan firmalar ne yaptı?

  1. Fuzul Yapı İnşaat 1 milyon 737 milyon 891 bin 738 TL’lik teklif ile ikinci oldu. Firma %35,10’luk arsa payı ile 610 milyon TL teklif etti.
  2. Makro & Ak Yapı Ortaklığı yazılı nihai teklifi vermedi.
  3. Yeni Fidan İnşaat & Kayasan Yapı İş Ortaklığı 2. sözlü turda çekildi.
  4. İzka İnşaat & Konuklu İnşaat 2. sözlü turda çekildi.
  5. İntaya İntes İnşaat 2. oturuma katılmadı.

Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir