Ege Yapı’nın başarılı çalışmalarına Interactive Media Awards 2016’dan onay geldi. Firmanın yenilenen kurumsal internet sitesi Interactive Media Awards 2016’da “Gayrimenkul” kategorisinde “Üstün Başarı Ödülü” almaya hak kazandı.

odul1İstanbul’un her iki yakasında farklı, karma, butik ve özenli projeler geliştiren Ege Yapı Grup, farklı kategorilerde birçok uluslararası firmanın; tasarım, içerik, fonksiyonellik ve kullanılabilirlik gibi kriterler kapsamında değerlendirildiği yarışmada, Interactive Media Awards Konseyi’nden oldukça yüksek bir puan aldı. Ege Yapı’nın web sitesi, özellikle ‘semantik’ tasarımıyla ve fonksiyonel yapısıyla jüriden tam not aldı ve takdir topladı.

Smartis Interactive’nin Ege Yapı için gerçekleştirdiği çalışmada site, kullanıcıların davranışlarına ve ilgi alanlarına göre değişim gösteren, etkileşim odaklı bir işleyişe sahip olmasıyla dikkat çekti. Sitede ziyaretçilerin eden kullanıcıları cinsiyetine, yaşına, bulunduğu lokasyonuna ve ilgi alanlarına göre analiz eden, 8 farklı profil kurgusu ile her biri için özel içerik akışı oluşturan ve daha çok ilgili olabilecekleri projeleri gösteren yapı, kullanıcılarla firma arasında daha hızlı ve sonuç odaklı iletişim kurma fırsatı sunuyor.

Ege Yapı’nın yenilikçi vizyonunu dijital ortamda da sürdürme özelliği taşıyan web site, aynı zamanda kullanım kolaylığı, şık tasarımı ve görsel algısıyla da standart tasarımlardan ayrışarak ön plana çıkıyor.