CLK Boğaziçi Elektrik Arapça call center hizmeti verecek

Yabancı abone sayası 25.8 bini aşan CLK Boğaziçi Elektrik, 444 6 255 numaralı çağrı hattında İngilizce’nin ardından Arapça da hizmet vermeye başladı.

oktay_hanay

CLK Boğaziçi Elektrik Müşteri Operasyonları Direktörü Oktay Hanay

Son yıllarda dünyanın önde gelen metropolleri arasındaki yerini güçlendiren, milyar dolarlık yatırımlar çeken ve dev projeli ile yaşamı kolaylaştıran İstanbul’da artan yabancı konusunda CLK Boğaziçi Elektrik, verdiği hizmetleri ileri taşıyor. Her gün ortalama 20 Arapça çağrı alınması üzerine harekete geçtiklerini söyleyen CLK Boğaziçi Elektrik Müşteri Operasyonları Direktörü Oktay Hanay, bu uygulamayı diğer 13 işletme noktasına da yaymak istediklerini kaydetti.

4.2 milyon abonesiyle Türkiye’nin en büyük perakende elektrik satış şirketi olan CLK Boğaziçi Elektrik, yabancı uyruklu abonelerinin taleplerine daha hızlı cevap verebilmek için telefon üzerinden sağladığı hizmetlerini geliştirme kararı aldı. Şirket, 444 6 255 numaralı CLK Boğaziçi Elektrik Çağrı Hattı’nda İngilizce’nin ardından sayıları hızla artan Ortadoğulu ülke vatandaşlarına yönelik Arapça dil desteği uygulamasına geçildi.

Yabancı dil bilen personel çalışacak

CLK Boğaziçi Elektrik Müşteri Operasyonları Direktörü Oktay Hanay, yaptığı açıklamada şirketin 444 6 255 numaralı çağrı hattında İngilizce’nin yanı sıra Arapça hizmet vermeye iki hafta önce başladıklarını, burada günlük 20 çağrı aldıklarını ifade etti. Uygulamanın Ortadoğulu müşterilerini çok memnun ettiğini ifade eden Hanay, “İstanbul’da gayrimenkule yatırım yapan ve Suriye’den buraya göçen insanların sayısı arttı. Elektrik hizmeti almak isteyip Arapça konuşan insanlar bize ulaştıklarında dertlerini anlatmakta zorluk yaşıyorlardı. Çağrı hattımıza İngilizce’den sonra Arapça dil seçeneğini eklememizle burada daha hızlı hizmet vermenin önünü açtık” ifadelerini kullandı. Arapça dil uygulaması ilk etapta elektrik aboneliği kısmında uygulanmaya başlandı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler