Çimsa, 2. Yapı Kimyasalları Semineri’ni gerçekleştirdi

Çimento ve yapı malzemeleri sektörünün önde gelen markalarından Çimsa, Yapı Kimyasalları Semineri’nin ikincisini Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenledi.

Çimsa’nın bu yıl ikincisini düzenlediği Yapı Kimyasalları Semineri’nin ikincisini Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirildi. Yapı kimyasalları sektöründeki gelişmeler ve teknik uygulamaların konuşulduğu seminere katılım yoğundu. 2. Yapı Kimyasalları Semineri’nin önemli konuşmacıları arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. İsmail Özgür Yaman ve Prof. Dr. Mustafa Tokyay, Delft Üniversitesi’nden Doç. Dr. Oğuzhan Çopuroğlu, Munich Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Johann Plank’in yanı sıra, Çimsa Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Tuğhan Delibaş ve Melike Sucu yer aldı.

Formülün Adı

basliksiz-2

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay, Çimsa olarak her zaman daha iyisini başarmak hedefinde olduklarını belirterek şirketin yenilikçi çalışmalarını iş ortakları ile paylaştı. Öhatay ‘Formülün Adı’ çatısı altında klasik ürünlerden yenilikçi çözümlere giden, tek bir üründen oluşan portföyler yerine her bir sektörün ihtiyaçları göz önüne alınarak titizlikle formülize edilen ve o segmente özel bir performans içeren çözümlerin sunduklarını anlattı . ‘Formülün Adı’nı 5 değer üzerine inşa ettiklerini vurgulayan Özhatay, bunların ürün çeşitliliği, yüksek ve stabil performansını sağlamak, , sadece ürünle değil çözüm yaratmak, araştırma ve uygulama geliştirmek ve ekonomik değer yaratmak olduğunu açıkladı.

‘Sektörü Ar-Ge şekillendiriyor’

Ar-Ge’ye yapılan yatırımların sektördeki pazar trendlerini ve sektörün dinamiklerini şekillendirdiğini ifade eden Özhatay, Çimsa’nın 2000 yılından bu yana faaliyet gösteren Çimento Araştırma ve Uygulama Merkezi ile kendi alanında ilk ve tek olduğunu vurguladı. Bu merkezin Çimsa’yı ateşleyen lokomotif güç olduğuna dile getiren Özhatay “Şirketimizin geleceğe, geleceğin ürünlerine imza atmasını sağlayan yenilikçi yüzüdür” dedi.