Büyükyalı ile boğaz hattı Kazlıçeşme’ye kadar uzuyor

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın, İstanbul Kazlıçeşme’de inşa edeceği Büyükyalı projesi ile Boğaz hattını uzatarak yeni bir deniz semti kuruyor.

Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın Emlak Konut GYO güvencesiyle İstanbul Kazlıçeşme’de hayata geçirdiği, Büyükyalı İstanbul projesinin, satış ofisinde gerçekleştirilen bir toplantı ile basına tanıtıldı. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Ziylan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi ve Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yenigün katıldığı toplantıda, Büyükyalı’nın ‘iyi yaşam’ konseptli reklam filmi de ilk kez gösterildi.

basliksiz-6

İlk etapta 560 ünite satışa sunuluyor

Boğaz hattını uzatarak yeni bir deniz semti kurma iddiasıyla hayata geçirilen Büyükyalı, İstanbul’un yeni ulaşım akslarının kesiştiği merkezi bir lokasyonu kadar ticari, sosyal ve kültürel alanlarıyla da dikkat çekiyor. Birbirine yürüme mesafesinde bulunan bu alanlar, sitenin her türlü ihtiyacını kendi içinde karşılayabilmesini sağlıyor. Toplam 111 dönümlük arazide yükselecek olan proje bir deniz semti olarak tasarlanıyor. Büyükyalı’nın ilk etabında 560 ünite satışa sunuluyor.

basliksiz-1

Büyükyalı Kulubü, sitede önce açılacak

Farklı yaşam alanı konseptlerini bir arada sunacak olan Büyükyalı’da Büyükyalı Kulubü ile site sakinlerine, evleri ve işyerleri dışında vakit geçirebilecekleri üçüncü bir yaşam alanı oluşturuluyor. Projede yaşam başlamadan önce faaliyete geçmesi planlanan Büyükyalı Kulubü’nde mahalle kültürünün bir parçası olan semt spor kültürünün, hem çocuklar hem büyükler için bir çatı altında toplanması hedefleniyor Sitenin iç ve dış mekânlarda yeşillikler, duvarları süsleyen rengârenk çiçekler ve yeşilliklerle oluşturulmuş geçişler de bulunuyor.

Semt kültürünü canlandıracak

Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Büyükyalı’nın uzun süren bir projelendirme aşamasının ardından ortaya çıktığını belirterek “Biz Büyükyalı’da, sadece beton bloklardan oluşan apartmanlar yapmıyoruz. Yeni bir yaşam deneyimi inşa ediyoruz” dedi. Büyükyalı’yla İstanbul’daki semt kültürünü canlandırmayı amaçladıklarını anlatan Akbalık, projenin aynı zamanda yatırımcısına, sakinlerine ve bölgeye değer kazandıracak bir proje olarak kurgulandığını söyledi.

basliksiz-2

İlk teslimler 2019’da

basliksiz-5Büyükyalı’da yaşamın 2019 sonunda yaşamın başlayacağını ifade eden Akbalık, projedemerkezi bir konumda bulunmanın avantajla, denizyolu, karayolu ve raylı sistemin tüm alternatiflerini sunduklarını vurguladı. Projenin Emlak Konut GYO güvencesinde hayata geçirildiğini hatırlatan Ahmet Akbalık, Büyükyalı’nın sahil şeridinde Emlak Konut GYO güvencesini taşıyan tek proje olduğuna dikkat çekti.. Brüt-net metrekare farkıyla ilgili hesaplamada hassasiyet gösterdiklerini de ifade eden Akbalık, “Brüt ile net arasındaki farkımız çok az. Tüketiciyi en doğru şekilde bilgilendiriyoruz” açıklamasında bulundu. Büyükyalı’nın markalı lüks konut sektöründeki diğer projelerle kıyaslandığında, net metrekare değeriyle tüketiciler açısından Kazlıçeşme sahil yolundaki en değerli proje olarak öne çıktığını söyleyen Akbalık “Büyükyalı’nın net-brüt farkı ve kat planı verimliliği, piyasadaki mevcutlara oranla yüzde 15-20 oranında daha avantajlı” dedi.

basliksiz-4

‘Fiyatlar hep TL olacak’

Büyükyalı’da metrekare fiyatlarını, rekabetten farklı olarak TL bazında belirlediklerini ifade eden Ahmet Akbalık satış fiyatlarının her zaman TL bazında olacağını da açıkladı. Bu durumun yatırımcılara döviz kuruna oranla çok daha kârlı bir satın alma imkânı sunduğuna dikkat çeken Akbalık, böylece alıcıların döviz artışı ve kur dalgalanmaları gibi hareketlerden etkilenmeyeceğini de sözlerine ekledi.

İletişim bilgileri

212 557 73 73
www.buyukyali.com