Bomontiada’da kent bahçeciliğine ilk adım atılıyor

İstanbul’un merkezi alanlarından olduğu için son dönemde yükselişe geçen ve peşpeşe markalı projelerin geliştirildiği Bomonti, hayata da ev sahipliği yapıyor.

Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’nın yeniden işlev kazanmasıyla hayat bulan Bomontiada, ücretsiz gerçekleştirilecek Şehrin Bahçesi Etkinliği düzenliyor.

Buğday Derneği ile Temel Kent Bahçeciliği Atölyesi'nin birlikte gerçekleştirdiği etkinlikle kent kültüründe bahçe ekimi üzerine mini workshop düzenleniyor.

Sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirilecek olan eğitim, 3 Eylül Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında Bomontiada Avlusu'nda yapılacak.

Akşama da film gösterimi var

Temel Kent Bahçeciliği Atölyesi’nin ardından akşam saat 21.00’da Salt’tan yeni kuşak sıra dışı şehir çiftçilerinin hikâyesini anlatan “Truck Farm” filminin gösterimi yapılacak.

Birbirinden ilginç şehir çiftliklerini tanımak ve Amerika'nın en büyük şehrinin kendini doyurmayı öğrenip öğrenemeyeceğini görmek üzere New York'ta geçen film, izleyicileri şehir tarımının geleceğini ve sürdürülebilirliğin gerçekten sürdürülebilir olması için bir parça çılgınlığa ihtiyaç olup olmadığını düşünmeye davet ediyor.

3 Eylül 2016, Cumartesi
14.00 – 17.00 / Şehrin Bahçesi
21.00 / “Truck Farm” Film Gösterimi
Bomontiada Avlusu

Katılım için: workshop@bomontiada.com

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler