Andreas Gal’in en yenisi ‘Sense’

Andreas Gal, yeni projesi akıllı ev yönetim cihazı Sense, 130 bin dolar toplama hedefini geçti.

Firefox ve Mozilla’nın CTOluğunu yapmış Andreas Gal, Sense akıllı ev yönetim cihazıyla Kickstarter hedefine ulaştı. 100 bin dolar toplama hedefiyle yola çıkan Sense 130 bin doları geçti ve başarıyla fonlandı. Hakkında ‘Firefox OS’den daha başarılı olacak mı?’ sorusunun sorulduğu Sense, ev içi internet bağlantılı cihazları yönetmek için kişiselleştirilebilir bir ürün olarak tasarlandı.

Javascript ile kolayca uygulama yazılabiliyor

Kablosuz internet ve bluetooth ile iletişime geçebilen Sense’in bulutta veri depolaması yapmaması rakiplerine göre güvenilirliğini arttırıyor. Sense, Philips Hue ve LIFX gibi aydınlatma çözümlerini, Sonos ses cihazlarını, Nest‘i ve daha bir çok ürünü kontrol edebiliyor. Sense’in yeni bir işletim sistemi gibi çalıştığını söyleyen Gal, Javascript ile kolayca uygulama yazılabilen Sense’in uygulama çeşitliliğini arttıran bir yapıya sahip olduğunu belirtti.

Silk Labs çatısı altında gelişiyor

Andreas Gal, Chris Jones ve Michael Vines tarafından kurulan Silk Labs çatısı altında geliştirilen Sense, tamamlandığında eve kimin girip çıktığını, yerlere bir şey dökülüp dökülmediğini gören ve harekete geçen bir ürün olarak raflarda yerini alacak ve makine öğrenmesi yönetimiyle kendini sürekli olarak geliştirebilecek.

webrazzi.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir