1969 yılında Erzincan, Refahiye’de doğan Altan Elmas, yüksek öğrenimini İTÜ Mimarlık Fakültesi’nde 92 yılında tamamlayarak mezun oldu. Bugün SUR YAPI Yönetim Kurulu Başkanı.

3 dairesini sermaye yaptı

Amcası ile birlikte inşaat sektörüne giren Elmas, Abdullah Armağan ile birlikte ortağı olacağı şirkete dairelerinden üçünü sermaye yapmak üzere, 1993 yılında Altunizade’de on katlı bir apartman aldı. Altan Elmas, 1997 yılında Sur Yapı İnşaat Şirketi’ni kurduğu sırada üretecekleri yaşam alanının 3 milyon metrekareyi aşacağını bilmiyordu. İlk projeleri ise Ümraniye’de bir iş merkezi oldu.

Kriz, Elmas’ı yıldırmadı

2001 yılındaki kriz Elmas’ın çalışmalarını etkilese de; Elmas, kriz sonrasında, 2004 yılında, ilk konut projelerine Çekmeköy’de başladı. Greenium isimli projede 94 villa inşa edildikten sonra Sera, Dora Park, Selvice Evler, Mahalle İstanbul, Adapark gibi projeler birbirini takip etti. Ardından Metrogarden, Exen İstanbul, Corridor, Tilia, İdilia gibi konut projeleri ve Novartis, Total, Opet, 3M, Sony, Casper, Bosch-Siemens, Nobel İlaç, Aviva, İsviçre Hayat Sigorta gibi uluslararası şirketlerin yönetim merkezlerinin inşaatları geldi.

Misyon olarak insanların ideal koşullarda yaşamasını isteyen Altan Elmas’ın yönetimindeki Sur Yapı, 2007 yılından itibaren farklı yatırım alanlarına da yöneldi.

2 thoughts on “Altan Elmas kimdir?

  1. Altanbey gibi başarılı vizyonu yüksek kaliteli insanın inşaat sektöründe ses getiren projelere imza atması gurur verici tebrikler büyük üstat sur antalya gerçekten büyüleyici bir proje başarılarının devamını dilerin Altanbey gibi zenginlere türkiyenin ihtiyacı var….

  2. Evet bende salak gibi bunları okuyup sormadan soruşturmadan salak gibi dedimya 3.5 sene önce 200 000 Euro ya daire aldım 2 senede teslim 2 sene sonra ödeme dediler 1 senede bütün ödememi yaptırdılar hala ortada bişey yok senetler yok yokda yok azdaha 3 ev alacaktım herkese tavsiye edıyordum sımdı tavsiye ettiklerim dolandırıldınmı diye alay ediyorlar bizide yakacaktın diyorlar yazık suryapının S sını bile anmak istemiyorum yurtdışından geldim bir aydır buralarda sürünüyorum ev sahibi bir senedir çık dıyor Allahtan kirayı gününden önce ödüyoruz adamcaz hukuki işleme kalkışamıyor Yazık helallık alın bence tabi verirsek
    Özür dileyerek eşşek gibi gavur ellerde çalışıp yatırımımızı memlekete yapalım diyoruz pişman oluyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir