Zeytinburnu’na dev buz pisti yapılacak

Zeytinburnu Belediyesi, Veliefendi ve Çırpıcı mahallelerinin birleşme noktasında 35 bin metrekarelik bir buz pisti inşa edecek.

7 yıl önce ‘geleceğe dair ümidi olmayan’ sorunlu gençlerden kurduğu buz hokeyi takımını şampiyonluğa taşımayı başaran Zeytinburnu Belediyesi, şimdi de İstanbul’un en büyük buz pistini yapmaya hazırlanıyor.

35 bin metrekare alana sahip olacak

35 bin metrekare alana sahip olması planlanan Zeytinburnu Buz Pisti, Veliefendi ve Çırpıcı mahallelerinin birleşme noktalarında yükselecek. Proje aşaması tamamlanan pistte 2 bin 400 kişilik tribün, fuaye alanı ve toplam iki kattan oluşacak. İstanbul’un kış sporları ihtiyacını karşılayacak olan Zeytinburnu Buz Pisti, Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı’na da ev sahipliği yapacak ve 2 bin genci geleceğe hazırlayacak.

Mobil pistten, Türkiye’nin en büyüğüne

Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, 2010 yılında mobil buz pistinden kurulu bir alanda çalışmalarına başlamıştı. Avrupa ve Türkiye Şampiyonu olmayı başaran Zeytinburnu Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, yeni projeyle birlikte İstanbul’un en büyük buz pistinde çalışma fırsatı bulacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler