Yavuz Sultan Selim Köprüsü saat kaçta açılıyor?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün 26 Ağustos 2016 tarihinde saat 17.00’de trafiğe açılacağını duyurdu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Otoyolu Projesi'nin 26 Ağustos 2016 günü saat 17.00 itibarı ile trafiğe açılacağını duyurdu.

Odayeri-Paşaköy (3. Köprüsü Dahil) Kesimi işi kapsamında yapımı tamamlanan Mahmutbey-Odayeri Bağlantı Yolu, Odayeri-Paşaköy Kesimi (3. Boğaz Köprüsü Dahil), Reşadiye-Çamlık Bağlantı Yolu, Paşaköy-Sancaktepe Bağlantı Yolu kesiminin trafiğe açılması Bakanlık tarafından uygun bulundu.

Yapılan açıklamada şu noktalara değinildi:

- Belirli yerler (köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları v.b.) ve şartlar dışında otoyola giriş ve çıkış yasaktır. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilmiş olan telçitler veya duvarlar bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiğinden bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesi yasaktır.

- Erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaktır.

- Bu kesimde mecburi asgari hız 40 km/saat olup, azami hız geometrik standartların müsaade ettiği limitlerdir. (Max. 120 km./saat)

- Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasaktır. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde (Bankette) durulabilir.

- Otoyola cephesi bulunan müesseselerin kendi faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde Karayolları Genel Müdürlüğü’nden ve ilgili İşletici firmadan izin almaları gerekmektedir.

- Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilen Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü Dahil) Otoyolu Projesi Odayeri-Paşaköy (3. Köprüsü Dahil) kesiminin yapımı, bakımı ve işletilmesi sözleşmesi gereği üstlenici Görevli Şirket tarafından yürütülmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler