Vitra Rusya Genel Müdürü helikopter kazasında hayatını kaybetti

Bu sabah saatlerinde düşen helikopterde Eczacıbaşı Holding’e bağlı Vitra Rusya Genel Müdürü Salim Özen’in de hayatını kaybettiği açıkladı.

Eczacıbaşı’na ait S-76 tipi Sikorsky TC HEZ kuyruk tescilli helikopter, Atatürk Havalimanı’ndan Bozüyük’e gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra sonra saat 11.30’da Büyükçekmece’de düştü. Kazada ikisi pilot ve aralarında yabancı uyrukluların da olduğu 7 kişiden 5’i hayatını kaybederken helikopterde bulunan diğer 2 kişinin bulunması için bölgede çalışma başlatıldı.

Eczacıbaşı Holding’ten açıklama

Kasanın ardından Eczacıbaşı Holding’ten yapılan açıklamada, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Ülke Direktörü Salim Özen’in de kazada hayatını kaybedenler arasında olduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eczacıbaşı Havacılık A.Ş.’ye ait olan helikopter, alınan izinlerin ardından bugün öğleden önce Bozüyük’e gitmek üzere havalanmış, ancak henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 11.30’da Büyükçekmece’de düşmüştür. Helikopterde Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Ülke Direktörü Salim Özen, Rusya’daki bölge satış yöneticilerimizden Aleksandr Vanin, Rus misafirleri Igor Kochergin, Luidmila Chuprova ve Elena Badragan ile pilotlar Alaattin Nacar ve Ahmet Bulut bulunmaktaydı. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Hepimizi derinden üzen bu kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”