Türkiye’nin mega projeleri mayısta bir kez daha buluşacak

Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek mega projeler, mayıs ayında II. Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nda bir araya gelecek.

2016’da ilk kez düzenlenen Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nın ikincisi bul yıl mayıs ayında düzenlenecek. II. Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı, ‘Mega Projeler Kahramanlarını Çağırıyor’ sloganıyla ve uluslar arası nitelikte gerçekleştirilecek.

Dev projeler 2017’de de yatırım rekoru kıracak’

ufuk-tumer

MCI Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Tümer, Türkiye’nin mega projelerinin mali büyüklüğü ile 130 ülkenin milli gelirini geride bıraktığını belirterek ülkenin dört bir yanında hayata geçirilen ulaştırma projelerine yenilerinin ekleneceğini söyledi. Dünyanın en büyük mühendislik projeleri arasında yer alan Avrasya Tüneli’nin geçtiğimiz günlerde hizmete girdiğini hatırlatan Tümer “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, Çanakkale Köprüsü gibi mega projeler 2017 yılında yatırım rekoru kırmaya devam edecektir. Bu projeler ülkemizin gelişmişlik düzeyini üst sıralara çıkararak yeni mega projelere ilham verecek” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler