Türkiye’nin her yerinde 100 km.ye bir havalimanı yapılacak

Yarın temeli atılacak olan Yozgat Havalimanı’nın hizmete girmesi ile 2023’e kadar her 100 kilometrede havalimanı hayali gerçek olacak.

Her 100 kilometrede bir havalimanı projesi kapsamında bulunan Yozgat Havalimanı’nın temeli, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakam Ahmet Arslan'ın katılımıyla yarın atılacak. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli olacak havalimanının 2020'de hizmete alınması hedefleniyor. Böylece hava yolunu yurt içinde kullanan her bireyin, 100 kilometre mesafe katettikten sonra herhangi bir havalimanına ulaşabilme hedefine bir adım daha yaklaşılmış olunacak.

Her 100 kilometrede bir havalimanı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan aldığı bilgiye göre, Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve Bakan Arslan'ın katıntıyla yarın temeli atılacak Yozgat Havalimanı, şehir merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Deremumlu-Fakıbeyli arasına inşa edilecek.

Geçen yıl ihalesi yapılan havalimanının altyapı işleri için 176,3 milyon lira bedel üzerinden sözleşme imzalandı. İş kapsamında kullanılacak taş ocaklarının tespitine yönelik çalışmalarla şantiye mobilizasyonu ve uygulama projelerinin hazırlanmasına yönelik adımlar atılacak.

Yozgat Havalimanı’nın hizmete alınmasıyla 2023'te hava yolunu yurt içinde kullanan her bireyin, 100 kilometre mesafe katettikten sonra herhangi bir havalimanına ulaşabilme hedefine bir adım daha yaklaşılacak.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler