TOKİ’den yılın son müzayedesinde 83.7 milyon TL’lik emlak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), TURYAP aracılığı ile 15 Aralık’ta 83 milyon 700 bin liralık gayrimenkulü müzayede usulü ile satıyor.

TOKİ'nin mülkiyetinde yer alan 31 ilde 205 adet iş yeri ve 9 ilde 15 adet konut yılın son müzayedesinde alıcıların karşısına çıkıyor. Açık artırma yöntemi ile satışı planlanan taşınmazların toplam değeri 83 milyon 700 bin liraya ulaşıyor. Müzayedede iş yerleri % 25’i peşin 120 ay vade, konutlar ise %12’si peşin 180 ay vadeden başlayan ödeme seçenekleri ile satılıyor.

40 ilde satışa çıkan 220 taşınmazdan iş yerleri 7.500 TL’den, konutlar ise 65.633 TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarla buluşuyor.

toki-muzayede-1
7.500 liraya 120 ay taksitle dükkan

Müzayedede yer alan 205 işyeri yüzde 25’i peşin, 120 ay vade ile satışa arz edilecek. Bu dükkanların fiyatı 7 bin 500 TL’den başlıyor.

7.500 liradan başlayan dükkanlar nerede?

Adana (Kozan, Sarıçam, Seyhan, Yüreğir), Ankara(Altındağ, Yenimahalle), Balıkesir (Bandırma, Dursunbey), Bursa (Osmangazi), Çankırı (Çerkeş), Çorum (Merkez), Denizli (Çal, Pamukkale), Diyarbakır (Bismil), Düzce (Gölyaka, Kaynaşlı), Elazığ (Merkez), Erzincan (Merkez), Eskişehir (Alpu), Giresun (Güce), Iğdır (Tuzluca), İstanbul (Başakşehir, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece), Kahramanmaraş (Afşin), Kastamonu (Ağlı), Kayseri (Bünyan, Yahyalı), Kırıkkkale (Balışeyh), Kırşehir (Kaman), Konya (Hadim, Taşkent), Manisa (Yunus Emre), Nevşehir (Gülşehir, Hacıbektaş), Ordu (Mesudiye), Osmaniye (Düziçi), Samsun (Ladik), Sivas (İmranlı), Şanlıurfa (Viranşehir), Tokat (Merkez), Trabzon (Çaykara-Merkez) ve Yozgat (Sorgun).

Farkı alternatifler mevcut

Ankara Eskişehir Yolu Turkuaz Vadisi’nde spor tesisi, Adana Kışla Mahallesi’nde iş yerleri, Denizli Pamukkale’de 10 adet termal pansiyon, İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda büfeler ve dükkanlar, İstanbul’da büfeler ve dükkanlar, Şanlıurfa Viranşehir Ticaret Merkezi’nde iş yerleri müzayedenin öne çıkan taşınmazları arasında bulunuyor.

15 konut fiyatları 65 bin 633 liradan başlayacak

Fiyatı 65 bin 633 TL’den alıcılarla buluşması istenen konutların bulunduğu yerler:
Ankara-Altındağ, Bolu-Yeniçağa, Bursa-Osmangazi, Eskişehir-Merkez-Odunpazarı, Karabük-Safranbolu, Kayseri-İncesu, Nevşehir-Gülşehir, Tokat-Zile ve Trabzon Akçaabat.

İstekliler nasıl başvuracak?

  1. Başvurular yetkili bankalar aracılığı ile 1-15 Aralık tarihleri arasında yapılacak.
  2. Müzayede öncesi, katılımcılar satışa sunulan taşınmazlarla ilgili detaylı bilgilere Turyap’ın web sayfası üzerinden ulaşabilecek.
  3. Satış şartnamesindeki koşulları yerine getirenler ve belirtilen teminat tutarını ödeyenler önkoşulsuz ve kontenjan sınırı olmadan müzayedeye katılabilecek.
  4. Türkiye’nin her yerinden internet üzerinden teklif vermek isteyenler Turyap’ın internet sitesinden 14 Aralık 2016 Çarşamba günü akşamına kadar kayıt yaptırmak ve teminat yatırmak şartıyla açık artırmaya katılabilecek.

İhale nerede?

1- TOKİ Ankara Bilkent
2- TOKİ İstanbul Halkalı Hizmet Binası
15 Aralık 2016
13:30 (Ankara ve İstanbul'da eş zamanlı olacak)

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler