TOKİ Ankara Yakacık Evleri’nde 479 konut yer alacak

TOKİ Ankara Yenimahalle İlçesi’ne bağlı Yakacık Mahallesi’nde 479 konut, 1 adet 4 dükkanlı ticaret merkezi ve 1 adet 5 dükkanlı ticaret merkezi yaptırıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, dar ve orta gelir grubundaki vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için 50 Bin Sosyal Konut Projesi ile yapılacak olan TOKİ Ankara Yakacık Evleri için düğmeye bastı. Yeni yapılacak olan evler 479 adet konut, 1 adet 4 dükkanlı ticaret merkezi ve 1 adet 5 dükkanlı ticaret merkezinden oluşacak. Proje bedeli 72 milyon lira olarak hesaplanan proje, 3 farklı poligon alanında 91 bin 668 metrekareye sahip olacak.

18 ayda teslim

Mahalle kültürüne göre tasarlanan proje, 4. derece deprem bölgesinde bulunduğu için radye jeneral temel sistemi ile inşa edilecek. İnşaat yapım tekniği avan ve uygulama projeleri bu emsal uygun olarak, deprem yönetmeliği de dikkate alınarak hazırlanacak. Söz konusu projenin uygulama projeleri ÇED surecinden sonra yapılacak. Konutlar, inşaat ruhsatlarının alındığı tarihten başlamak üzere en geç 18 ay içinde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek. İskandan sonra 479 konutta 2395 kişi ikamet edebilecek.

Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir