Ticari gayrimenkul fiyatları en çok Kağıthane’de arttı

İstanbul’da ticari gayrimenkul fiyatlarının fazla yükseldiği ilçe olan Kağıthane’de bir ayda ortalama metrekare fiyatları yüzde 9,5 arttı.

Hürriyet Emlak Endeksi’ne göre, İstanbul‘da satılık ticari gayrimenkullerde son bir yıllık fiyat artışı ortalama yüzde 12 olurken ortalama metrekare fiyatı 7 bin 24 TL’ye ulaştı. Kira fiyatları ise yüzde 9 artışla metrekare başına ortalama 28 TL oldu.

Kağıthane’de ortalama metrekare fiyatı 5 bin 167 TL

Son bir ayda ticari gayrimenkul fiyatlarının en fazla yükseldiği ilçe olan Kağıthane‘de bir ayda metrekare ortalama fiyat tam yüzde 9,5 oranında artarak 5 bin 167 TL’ye yükseldi. İlçedeki bir yıllık artış ortalaması yüzde 24 olurken kiralık ticari gayrimenkullerin ortalama metrekare fiyatı ise son bir yılda yüzde 12 artarak 19 TL’ye çıktı.

Üsküdar’da yıllık artış yüzde 103

İstanbul’da ticari gayrimenkul fiyatlarının en çok arttığı ikinci ilçe olan Üsküdar‘da ise son bir aylık artış yüzde 7,1 oldu. Son bir yılda ticari gayrimenkul fiyatları tam yüzde 103 oranında yükseldiği Üsküdar’da ortalama satış fiyatı 13 bin 235 TL’ye ulaştı. Son 1 yılda yüzde 30 oranında bulan kira fiyatları ise ortalama metrekare bazında 37 TL’ye çıktı.

Bahçelievler’de kira fiyatları yüzde 24 arttı

Üsküdar’dan sonra üçüncü sıraya çıkan Bahçelievler‘de ise son bir aylık artış yüzde 4, yıllık artış ise yüzde 17 olurken ortalama metrekare fiyatı 5 bin 111 TL düzeyine geldi. İlçede kira fiyatları da bir yılda yüzde 24 artarak 22 TL seviyesine ulaştı.