Tepe Emlak Yatırım’da yönetimin yüzde 53’ünü kadınlar oluşturuyor

24 yıldır faaliyet gösteren ve bugüne kadar sektörde öncü projelerle ilkleri başarmış olan Tepe Emlak Yatırım’da üst düzey atamalar gerçekleşti.

İş hayatına 1988’de Bilkent Holding bünyesinde Tepe İnşaat’ta başlayan, Tepe İnşaat Yatırım Projeleri Koordinatörü olarak Tepe Prime, Beykoz Konakları ve Narcity gibi birçok başarılı projeye imza atan ve 2014 yılından itibaren Tepe Emlak Yatırım Genel Müdürü olan Hayal Olcay, 1 Aralık 2019 itibariyle şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Olcay, aynı zamanda Bilkent Holding bünyesindeki ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Olcay, son atamalar ve yeni organizasyon yapısıyla birlikte çalışanların yüzde 53'ünü kadınların oluşturduğunu söyledi. Olcay, AVM sektörüne değer katacak, yenilikler üretecek bir vizyonla insanların sosyal hayatlarına dokunmak istediklerini belirtti.

2014'ten beri Tepe Emlak Yatırım bünyesinde olan, Tepe Nautilus AVM yönetiminde üstlendiği görevlerin ardından son 3 yıldır İş Geliştirme ve Varlık Yönetimi Direktörü olan Deniz Bozan da Genel Müdür Vekilliği'ne atandı. Tepe İnşaat'ın önemli projelerinde 2001 ile 2008 yılları arasında Marmara Bölgesi Yatırım Projeleri Pazarlama ve Satış Koordinatörü olarak görev yapan Zeynep Salman ise Tepe Emlak Yatırım İş Geliştirme ve Varlık Yönetimi Direktörü olarak yeniden Bilkent Holding bünyesine katıldı.

Fark yaratmaya çalışıyoruz

Türkiye'deki AVM sektörüne değer katacak, yenilikler üretecek bir vizyonla insanların sosyal hayatlarına dokunmak istediklerini belirten Hayal Olcay, "Tam da bu nedenle Tepe Emlak Yatırım var. Faaliyetlerimizi AVM'lerin kendi güçlerini keşfetmesi üzerine kurduk. Bu nedenle daha iyi yönetilmelerini, doğru planlanma ile etkilerini ve kazançlarını arttırmalarını sağlayacak şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz." diye konuştu. Hayal Olcay, diğer alışveriş merkezlerine karşı rekabetin en kızıştığı alanlarda fark yaratmaya çalıştıklarını belirterek, "En çok önemsediğimiz şey insanların ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, o doğrultuda yenilemeler ve hizmetler geliştirmek. Bu yüzden trendleri yakından takip ediyor, verdiğimiz hizmetler, stratejilerimiz, mimari konseptlerimiz ve etkinliklerimizle fark yaratıyoruz. Yenileyerek bir yaşam merkezine dönüştürdüğümüz, ödüle doymayan ve 20. Yaşını kutlayan Bilkent Center bunun en güzel örneğidir" dedi.

Çalışanlarımızın yüzde 53’ünü kadınlar oluşturuyor

Türkiye'nin her yerinde çeşitli projeler yürüttüklerine, arka planda çok güçlü ve tecrübeli bir ekiple çalıştıklarına dikkat çeken Olcay, son atamalar ve yeni organizasyon yapısıyla beraber Tepe Emlak Yatırım çalışanlarının yüzde 53'ünün kadınlardan oluştuğunu belirterek, "Tepe Emlak Yatırım olarak beyaz yakalı çalışan ağırlıklı bir şirketiz. Üst yönetim kadrosuyla beraber tüm yönetici kadrolarında kadın çalışanlar aktif rol almaktadır. Kadınların çok fazla yönü var. Hem ev, hem iş, hem de sosyal hayattan edindikleri becerileri ile çok boyutlu düşünme, ilişki yönetimi ve yaratıcı fikirler oluşturma noktasında kadınlarla çalışmak bize değer katıyor. Bazı görev alanlarında ise erkeklerin aktif görev almasının faydasını görüyoruz. Bence iş hayatı bir denge üzerine kuruludur. Biz, dengeyi iyi kurmuş, birlikte çok mutlu ve keyifli çalışan bir ekibiz.” diye konuştu.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler