Tekirdağ Süleymanpaşa’ya Selanik Meydanı

Son dakika haberlerine göre Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Selanik Meydanı projesinde ilk kazma vuruldu.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Selanik Meydanı projesinde ilk kazma vuruldu. Ata Tepe ve Rumeli İskelesi projeleri ile tematik bir üçgen oluşturacak şekilde tasarlanan meydan projesi; park, dinlenme alanları, çay bahçesi, yürüyüş alanları, Tarihi Rüstem Efendi Çeşmesi’nin de içinde bulunup saat kulesi ile birlikte ön plana çıkarılacağı toplam 2 bin 200 metrekarelik bir alanı kapsayacak.

Selanik Meydanı bölgeyi değerlendirecek

Süleymanpaşa’dan transit geçen misafirlerin esnafla buluşması, bölgenin nahoş görüntüsünün ortadan kaldırılması ve tarihi değerlerin geri kazandırılması amacıyla hazırlanan proje, eski zeminin kaldırılması çalışmasıyla hayata geçirilmeye başlandı.

Meydan projesi, yapımında son aşamaya gelinen Rumeli İskelesi’nin şehir içine doğru bir uzantısı olarak planlanıyor. Proje ile şehir içi ve sahil arasında bütünleşme sağlanacak. 28 Ağustos’ta Rumeli İskelesi ile birlikte açılışının yapılması planlanan meydan projesi, şehrin estetik görünümüne büyük katkı sağlayarak Süleymanpaşa’nın turistik albenisini arttıracak.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir