Sonbahara özel dekorasyon fikirleri

EvimiTasarla.net‘in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, evinizde sonbahar rüzgarını estirecek dekorasyon fikirlerini paylaştı.

Sonbaharın toprak renklerini eve davet etmek için en güzel fırsat olduğunu ifade eden EvimiTasarla.net‘in kurucuları Ebru Tamer ve Banu Hatipoğlu, yaşam alanlarında sonbaharı çağrıştıran bir dekorasyon oluşturmanın kişileri ruhsal açıdan mevsim dönüşüne hazırladığını, sonbahara özel dekorasyon fikirleriyle bu mevsimin güzel ve dingin enerjisinden yararlanmanın mümkün olduğunu kaydediyor.

Giriş kapısında sonbahar renkleri

Basit çözümlerle sonbahara ilişkin kurgular oluşturmanın algıda ciddi farklılıklar yarattığını vurgulayan Tamer ve Hatipoğlu, “Giriş kapınıza kızarmış sonbahar yapraklarından bir kapı süsü asabilirsiniz. Bu tarz süsleri kendiniz de yapabilirsiniz. Kuru dallar, kızarmış yapraklar ve kozalaklar size bu tip işlerde yardımcı olacaktır“ diyor.

Bahçe ve veranda düzenlemeleri

Bahçesi, verandası ve hatta küçük de olsa bir balkonu olanların, mevsim geçişlerini çok daha iyi yaşayabilecekleri güzel mekanlar yaratabildiğini belirten Tamer ve Hatipoğlu, şu önerilerde bulunuyor: “Verandalar ve kış bahçeleri ısıtma imkanı da varsa, sonbaharda güneş yüzünü gösterdiğinde bir fincan kahvenin tadına doyulmadığı mekanlara dönüşür. Bu tip mekanlarda jüt halılar sonbahar dekorasyonunda baş rolü oynar. Bu mekanlara yerleştirebileceğiniz minik ev seraları, sizi doğaya bağlı tutar ve ortama daha sıcak bir atmosfer katar. Ayrıca güneşten uzak bir köşeye yerleştireceğiniz kışlık domates salçası ve reçel kavanozlarını koyabileceğiniz bir tel dolap da mekana keyifli bir görüntü verir.“

Yemek masaları ve duvar süslemeleri

Yemek masalarında da sonbahar renklerini kullanmanın dekorasyon açısından doğru bir yaklaşım olduğunu belirten Tamer ve Hatipoğlu, “Sonbaharın kiremit, kahverengi, yağ yeşili gibi renklerindeki amerikan servisleri, üzerine kuru yapraklar ve kozalaklar arasına yerleştirilmiş mumlar, kırmızı ve sarı elmalarla hazırlayacağınız bir meyva tabağı ile kombinlediğinizde ortaya hoş bir sonbahar dekoru çıkacaktır. Ayrıca rafya, saman kağıtları, mısır koçanları, kuru dallar, kızarmış yaprak ve kozalaklarla hazırlanan duvar süsleri de evinizde çok şık bir hava katar. Şömineniz varsa burası da süslemeler için çok keyifli bir zemin oluşturabilir“ bilgisini veriyor.

Ev tekstilleri ile sıcak ortam

Serin havalara sıcak atmosferlerin yakıştığını söyleyen Tamer ve Hatipoğlu, şunları belirtiyor: “Evlerinize hobilerinize uygun olarak içlerini yünler, kitaplar, dergiler ya da ağaç kabukları ile doldurduğumuz sepetler yerleştirebilirsiniz. Kanepe üzerine atılmış battaniye, sıcak tutan polar, kaşe veya kaşmir şallar, sonbahar renklerine bürünmüş minderler arzu ettiğiniz havayı sağlayacak.“

Ev ışığıyla keyifli atmosfer

Sonbaharın gelmesiyle erken kararmaya başlayan havaların evleri kasvetli bir hale soktuğunu söyleyen Tamer ve Hatipoğlu, “Oysa bu zamanlarda evin bir köşesine yerleştireceğiniz minik nokta ışıklı led aydınlatmalar veya mumlarla yapacağınız düzenlemelerle müthiş keyifli bir atmosfer yaratmanız mümkün“ diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir