Site aidatlarının ödemesi azalırken beklentiler arttı

Mart-Haziran döneminde ödenme performansı önceki dönemlere göre yüzde 40 oranında site aidatları azalırken beklentilerde yükseliş görüldü.

Site aidatları ödeme performansında Mart Haziran ayları arasında yüzde 40 oranında azalma yaşandığını söyleyen Timtaş Yönetim A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akay, site sakinlerinin korona virüs nedeniyle beklentilerinin ise artış gösterdiğine dikkat çekti. Akay, site yönetimlerinin hijyen ve dezenfekte ile ilgili tüm konularda sorumlu olduğunu açıkladı.

… Ama beklentiler arttı

Bunda salgın sürecinin yarattığı olumsuz havanın etkisinin olduğunu belirten Akay, “Ödemeler azaldı ancak beklentiler artış gösterdi. Site sakinleri özellikle ortak alanlardaki temizlik işlemlerinin daha yoğun olmasını talep ediyor. Virüsün bulaşabilme ihtimalinin olduğu tüm alanların her zamankinden daha temiz tutulması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Site yönetimi sorumlu

Site ve toplu konutlarda yaşayan insanların virüs bulaşma riskine karşı daha dikkatli olması gerektiğini belirten Akay, “Normal bir apartmanda 15 veya 20 daire varken, sitelerde bu sayı 1000’leri bulabiliyor. Çok fazla sayıda insanın giriş çıkış yaptığı, dokunduğu alanlar, asansörler düşünüldüğünde hem site sakinleri hem de yönetimler daha dikkatli davranmalı. Site yönetimleri birçok konuda olduğu gibi sağlık konusunda da sorumlu. Ortak alanlar, asansörler, spor salonları, sosyal donatılar ve virüsün bulaşabilme ihtimali olan her yer kurallar dahilinde dezenfekte edilmeli.” diye konuştu.

Site yönetimlerinin bu dönemde yapacakları harcamalarda hijyen ve dezenfekte konularına ağırlık vermeleri gerektiğini dile getiren Akay, normalleşme süreciyle birlikte aidat ödemelerinin de normale döneceğini umduklarını sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir