Pandemi gayrimenkul sektörünü dijitalleştirdi

Covid-19’un beraberinde getirdiği sosyal ve ekonomik değişimler her alanda kendini gösterirken pandemi gayrimenkul sektörünü dijitalleştirdi.

Pandemi gayrimenkul sektörünü dijitalleştirdi. Covid-19’un beraberinde getirdiği sosyal ve ekonomik değişimler her alanda olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de yeni gereksinimleri doğurdu. Herkesin eve kapandığı bu dönem pek çok sektör için farklı ihtiyaçlar ve buna uygun çözüm arayışlarını zorunlu hale getirdi. Gayrimenkulde de pazarlama ve satış öncesi hizmetlerden tapu işlemlerine kadar bazı aşamalar dijitale taşındı.

Lüks Konut Uzmanı ve Gayrimenkul Danışmanı Sühran Aras sektördeki bazı yenilikleri şu şekilde özetledi;

Satış öncesi tanıtım – pazarlama faaliyetleri

-Geçmişte yeni inşaat projelerinin veya portföylerin tanıtımı için billboard tarzı outdoor reklamlar sıkça kullanılırken sokağa çıkmanın azaldığı bu dönemde dijital reklamlar ağırlık kazandı.

-Eskiye göre daha stabil bir yaşam tarzı oluşması sosyal medya kullanımını da arttırdığından bu mecradaki tanıtım ve reklam faaliyetleri çeşitlenerek daha etkili sonuçlar doğurmaya başladı.

-Gayrimenkul alımında canlı yayın dönemine geçildi. Müşterilerimizin dışarı çıkmak istemediği bu dönemde talep gelmesi durumunda satışı yapılacak yeri mobil cihaz üzerinden yaptığımız canlı yayınlarla gezdiriyor ve tüm soruları görüntülü şekilde yanıtlıyoruz.

-Müşterilerimizin portföyü çıplak gözle görmek istediği durumlarda sosyal mesafe kuralına uyarak maksimum hijyen hassasiyetiyle hizmet veriyoruz.

Alım satım işlemleri

-Alım satım işlemlerinde web tapu sistemi sayesinde başvurular sisteme evrak yükleyerek dijital olarak hızlı şekilde gerçekleşiyor.

-Gayrimenkul işlemleri elektronik imza sayesinde hiç dışarı çıkmadan yapılabiliyor.

-Alım satımlarda ödemeler bankaların internet veya mobil şubeleri üzerinden gerçekleştiriliyor.

Covid-19 sürecinde zorunlu olarak başlayan yeniliklerin salgın hastalık geçtikten sonra da devam edeceğine inandığını belirten Sühran Aras dijital çağdaki dönüşüme gayrimenkul sektörünün de hızla ayak uydurduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir