Özhan Atalay ERA Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü oldu

Gayrimenkul sektörünün tanınmış isimlerinden Özhan Atalay, ERA Gayrimenkul Türkiye’nin yeni gelen Müdürü olarak atandı.

ABD merkezli gayrimenkul danışmanlık şirketi ERA, Türkiye’deki ekibini güçlendiriyor. Gayrimenkul franchise sektörünün başarılı isimlerinden Özhan Atalay, 1 Mart’tan itibaren ERA Gayrimenkul Türkiye‘nin genel müdürü olarak göreve başlayacak.

Şirket yönetimi, yeniden yapılanma re-organizasyon, dönüşüm yöneticiliği konularında uzman bir isim olan Özhan Atalay, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ndeki eğitiminin ardından iş yaşamına STFA İnşaat’ta adım attı. 10 yıl süren özel sektör deneyiminin ardından Skor Yönetim Danışmanlığı firmasını kuran Atalay, IT / ERP sistemleri kurulması, verimlilik artışı çalışmaları, mali müşavirlik, uluslararası vergi planlaması konularında hizmetler verdi.

‘Yöneticinin Başarısızlık Rehberi’ kitabını yazdı

Daha sonra İngiliz ortaklarıyla birlikte Omicron Financials adlı dünya çapındaki ERP Sistemini Skor Financials adında Türkiye’ye uyarlayıp satış ve desteğini gerçekleştiren Özhan Atalay, 4 yıl sonunda şirketini devretme kararı alarak profesyonel hayatta geri dönme kararı aldı. Teknoloji Holding İcra Kurulu Üyesi CFO, Schindler Asansör Genel Müdür Yardımcısı, Premdor Masonite Kapı Genel Müdürü, Muratlı Genel Müdür Yardımcısı, Vega Services Genel Müdürü ve Century 21 Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Atalay’ın ‘Yöneticinin Başarısızlık Rehberi’ adında bir kitabı bulunuyor

Öte yandan, uzun yıllar ERA Türkiye’de koordinatörlük görevini yürüten Mustafa Baygan da şirketteki görevine ERA Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek.