Özdilek, 14’üncü AVM’sini Düzce’ye açtı

Özdilek Holding, 14’üncü AVM’sini 12 milyon dolar yatırımla Düzce’de açtı. 11 bin metrekare kapalı alana sahip Özdilek Düzce AVM 225 kişiye istihdam sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Bursa Nilüfer’de 50 milyon dolarlık yatırımla ÖzdilekPark konseptine sahip üçüncü AVM’sini açan Özdilek Holding, şimdi de Türkiye genelindeki 14’üncü AVM’sini Düzcelilerle buluşturdu. Özdilek Düzce AVM’nin açılışına Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır’ın katıldığı Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili E. Murat Özdilek katıldı.

11 bin metrekare kapalı alanı var

Düzce Akçakoca Yolu üzerinde hayata geçirilen Özdilek Düzce AVM, 11 bin metrekare kapalı alana sahip, Hipermarket, departman mağaza, kafe-restoran, sinema ve çocuk-eğlence merkezi gibi birimlerin yer aldığı Özdilek Düzce AVM, rahat ve aydınlık bir mimari tasarımı kadar ulaşım kolaylığıyla da dikkat çekiyor.

Türkiye’nin 11 ilindeki alışveriş merkezlerini Özdilek Düzce AVM ile 12’ye çıkaran Özdilek Holding; bunlara ilave olarak Bursa’nın 6 noktasında hipermarket, 3 farklı lokasyonda departman mağazaları, Türkiye’nin 112 noktasında ev tekstili mağazaları ve 7/24 tüm Türkiye’nin hizmetindeki Özdilekteyim.com çevrimiçi satış operasyonuna sahip bulunuyor.

‘Türkiye’nin markalara ihtiyacı var’

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin değerli markalara ihtiyacı olduğunu belirterek yapılan bu yatırımın Düzce’ye değer kattığını söyledi. 12 milyon dolarlık bir yatırım olan Özdilek Düzce AVM’nin 225 çalışan anlamına geldiğini kaydeden Özlü, “Bu Düzce için büyük bir kazanç. Türkiye’de çok sayıda ticari işletme, tüccar ve ticaret yapan şirket var ama marka işletme sayısı çok az. Türkiye’nin markalara ihtiyacı vardır. Bu bakımdan Özdilek bir markadır ve Türkiye’nin markasıdır. Özdilek’in bu yatırım ile Düzce’ye bir değer kattığı düşüncesindeyim” dedi.

8 bin 500 kişiye istihdam sağlıyor

Özdilek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, Özdilek Düzce AVM’nin Özdilek Holding’in bugüne kadarki 14’üncü AVM’si olduğunu belirterek “Departman mağazamız, hipermarketimiz, kafe-restoranımız, sinemamız ve çocuk-eğlence merkezimizle Düzceli misafirlerimizin yanı sıra yolu Akçakoca yoluna düşen tüm takipçilerimizin rahatını ve huzurunu düşünerek bir konsept oluşturduk. Çünkü istediğimiz şey, AVM’mizle misafirlerimizin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek” dedi. Hüseyin Özdilek, Özdilek Düzce AVM’de 225 kişiye istihdam sağladıklarını, böylece holdingin toplam istihdam sayısının 8 bin 500 TL’ye çıktığını açıkladı.