Nef 2017’de 4 konut, 2 yurt projesi yapacak

Nef 2017’de ise toplam 1,9 milyar TL yatırım değerine sahip 4 konut projesinin yanı sıra Sütlüce ve Dolapdere’de iki Novu akademik rezidansı projesi planlıyor.

Nef, 2017’de 1,9 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor. Yeni dönemde Basın Ekspres, Kandilli, Beykoz ve Bodrum Gölköy’de 4 yeni konut projesine start verecek olan şirket, Sütlüce ve Dolapdere’de iki yeni Novu akademik rezidansı projesini de hayata geçirecek.

Geçen yılı 1,3 milyar TL ciro ile kapattı

Nef, 2016’nın son çeyreğinde 1,2 milyar TL’yi bulan yatırım değeriyle Bahçelievler, Ataköy ve Sancaktepe’de üç yeni projeyi satışa sunmuştu. 2016 yılını 1,3 milyar TL tutarında konut satışı ile kapatan Nef, kurulduğu 2010 yılında bu yana aralıksız büyüme göstererek rekor kırdı.

Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur bu yıl devreye alacakları bu 4 yeni konut projesi için önümüzdeki 2 yıl içinde toplam 1,9 milyar TL yatırım yapacaklarını “Anadolu yakasındaki ilk projemiz olan Sancaktepe’nin gördüğü yoğun ilginin nedeniyle, Kandilli ve Beykoz’da projelerimizi 2017 yılına çektik. Projelerde Boğaz manzaralı rezidans ve şehir villalarının yer alacak” dedi.

6 bin 500 kişilik doğrudan istihdam

2017 yılı içerisinde ayrıca Güneşli Basın Ekspres’te metro hattının üzerinde yer alan bir proje geliştireceklerini ifade eden Timur, “Kağıthane ve Sancaktepe gibi yatırım değeri yüksek bölgelerde yakaladığımız başarıyı, Basın Ekspres’te de tekrarlamak istiyoruz” açıklamasına bulundu. Timur, 2016 sonunda başlanan Nef Bahçelievler ve Nef Sancaktepe projelerine ek olarak, 2017’deki yeni birlikte toplam 6 bin 500 kişilik doğrudan istihdam sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

Dev kampanyada 335 milyon TL’lik satış yaptı

Nef Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik ise ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti’ kampanyası kapsamında Nef’in, 1 Şubat’tan bu yana 335 milyon TL’nin üzerinde konut satışı gerçekleştirdiğini açıkladı. 2017’nin ilk 2 ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 212 büyüyerek 420 milyon TL satış cirosuna ulaştıklarını anlatan Çelik, konut kredi faiz oranlarında yaşanan düşüş ve hükümetin sektörün önünü açan adımları ile sektördeki hareketliliği artırdığını söyledi.

45 villalık Nef Bodrum Gölköy

Nef’in yeni projeleri hakkında bilgi veren Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, Bodrum’un en güzel ve gözde koylarından Gölköy’de 45 villalak bir proje yapacaklarını söyledi. Denize sıfır yaklaşık 50 dönümlük bir arazide yükselecek olan Nef Bodrum Gölköy’ün dünyaca ünlü AW2 mimarlık ofisi tarafından tasarlandığını anlatan Timur, “Bodrum Gölköy projemizde çalışmalarımızı hızlandırdık, Mayıs ayı içerisinde VIP ön satışlara başlamayı planlıyoruz. Projede ünlü bir moda ve tasarım markası ile de işbirliği yapacağız” dedi.

2 yeni Novu Kampüsü

Nef’in gençler için geliştirdiği ve ilki geçtiğimiz yıl Merter’de açılan 900 yatak kapasiteli akademik rezidans projesi Novu’yla ilk senede yüzde 95 doluluğa ulaştıklarını kaşdeden Timur, “Bu başarının verdiği heyecanla Dolapdere ve Sütlüce’de iki yeni Novu kampüsü hayata geçecek. 2017 Eylül’de açılacak Novu Dolapdere ve 2018 Eylül’de açılacak Novu Sütlüce ile Novu’nun kapasitesi yüzde 150’ye yakın artacak” açıklamasında bulundu.

Bu yıl yurtiçine odaklandı

2017’de yurtiçi yatırımlarına odakladıklarını dile getiren Erden Timur, “Yurtdışı yatırımlarımızı bu sene için Türkiye’ye kaydırmaya karar verdik. Herkesin olduğu gibi bizim de önceliğimiz ülkemiz” diye konuştu. 2017’den oldukça umutlu olduklarını anlatan Timur, şunları söyledi:

“Ağustos 2016’da başlayan ‘Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye’ kampanyası ile Şubat 2017’de başlayan ‘Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti‘ kampanyasının sektöre bir canlılık getirdi. Gayrimenkul sektörü 2016’yı beklentilerin üzerinde kapattı. Türkiye genelinde konut satışları 2016’da bir önceki yıla göre yüzde 4 oranında arttı ve 1 milyon 341 bin 453 adet konut satıldı. Sektör rekorunu tazeledi.”

‘GS sponsorluğu bilinirliğimizi artırdı’

2016 yılında gerçekleştirdikleri Galatasaray (GS) sponsorluğu ile ulusal ve uluslararası arenada olan bilinirliklerini pekiştirdiklerini belirten Timur, iş dünyasının 2017’de de elini taşın altına koyarak ekonomiye katkısını artırması gerektiğini vurguladı. Timur, “Memleketimiz için elbette ihtiyatlı analizler yaparak cesaretle yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bu sene devlet teşviklerini sürdürürken, şirketler de yatırımlarına devam etmeli. Böyle bir dönemde yatırıma yönelik atılan her bir adım çok anlamlı” dedi.