Maritza Vadi Evleri’nde teslim tarihinde temel atılıyor

Maritza İnşaat’ın İstanbul’un muhtelif semtlerinde geliştirdiği lüks projeler arasında yer alan Maritza Vadi Evleri’nin temeli atıldı.

İstanbul Anadolu yakasında Beykoz'da anayollara ve toplu taşımaya yakın mesafede hayata geçirilen Maritza Vadi Evleri projesi Maritza İnşaat imzası taşıyor. 45 bin metrekare alan üzerine yayılan Maritza Vadi Evleri 20 blok halinde yükseliyor. Toplam 230 konuttan meydana gelen Maritza Vadi Evleri 40 bin metrekare inşaat alanına sahip. Proje deprem yönetmeliğine uygun olarak 1. sınıf inşaat kalitesiyle yaşama geçirildi.

Teslim tarihinde inşaatı başlıyor

Projede teslimlerin ne zaman yapılacağı konusu ise tam bir muamma... Maritza İnşaat 2017’nin üçüncü çeyreğinde inşaatın başlayacağını deklare ederken teslimlerin Aralık 2018’de yapılacaı bilgisi firmanın resmi sitesinde yer alıyor. Fakat aradan geçen süre zarfında ciddi bir gecikme olduğu dikkat çekti. Zira Maritza İnşaat 2020 Ocak ayında yaptığı açıklamada projede temelin atıldığını işaret ederken teslim tarihi konusuna değinmedi.

Ön talep sürece 3 yıl önce başlamıştı

Öte yandan Maritza İnşaat 2 ay önce ön talep toplamaya başladıklarını ve projenin yüzde 20’sine yakınını sattıklarını deklare etti. Fakat yaptığımız araştırmalar projenin Mart 2017’den bu yana ön talep toplama sürecinde olduğunu gösterdi. O zamanlar 9 bin lira olan metrekare birim fiyatı da yükselerek 12 bin TL ile 15 bin TL arasında bir banda yerleşti.

Geniş kullanımlı daireler

Maritza Vadi Evleri projesinde 3 oda 1 salon, 4 oda 1 salon, 4 oda 2 salon, 5 oda 2 salon ve 6 oda 2 salon daire seçenekleri yer alıyor. Beykoz Maritza Vadi Evleri'nde 3+1 daireler 162 metrekare, 4+1 daireler 302 metrekare, 4+2 daireler 270 metrekare, 5+2 daireler 525 metrekare ve 6+2 daireler 552 metrekare alanlarla dizayn edildi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasında yükselen Maritza Vadi Evleri projesi sahile, Kuzey Marmara Otoyolu'na, TEM'e, Beykoz Korusu'na yakın mesafede konumlanıyor.

Emlaknews.com.tr

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler