Korkuteli’nin altyapısı 52 milyonluk yatırımla yenilendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nin alt yapısına yaptığı 3 yılda 52 milyon 103 bin TL yatırımla ilçenin içme suyu sorununu çözdü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın ilçelerinde yaptığı altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. ASAT Genel Müdürlüğü, Korkuteli’nin alt yapısına 3 yılda 52 milyon 103 bin TL yatırım yaparak mahallelerin yıllardır süren içme suyu sorunlarını çözerken arıtma ve kanalizasyon yatırımları ile ilçenin geleceğini de yatırım yapmış oldu.

92 kilometrelik içme suyu şebeke hattı

Korkuteli halkına kesintisiz ve yeterli su sağlamak için çalışmalarını yoğun olarak sürdüren ASAT, 22 mahallede 92 kilometre içme suyu şebeke hattı inşaatı gerçekleştirdi. İçme suyu projeleri için 35 milyon TL harcayan ASAT, Korkuteli’nin alt yapı sorunlarını çözerek, daha yaşanabilir bir ilçe yapmak için de kolları sıvadı. 14 milyon 245 bin TL bedelle 68 kilometrelik kanalizasyon hattı döşeyen ASAT, böylece İmrahor, Yenimahalle, Uzunoluk, Aşağıpazar, Küçükköy,Karşıyaka, Kargalık, Alaaddin mahallelerini kanalizasyonla tanıştırmış oldu.

Atık su arıtma tesisi kuruldu

Öte yandan gelecek nesillere temiz bir çevre, temiz bir Korkuteli bırakmak için, 3 milyon 300 bin lira yatırım bütçesiyle Korkuteli Atıksu Arıtma Tesisini de hayata geçiren belediye, 3 yılda Korkuteli’nin içme suyu, kanalizasyon ve arıtması için toplam 52 milyon 103 bin TL’lik yatırım yaptı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler