Kartal konutta yeniden gözde oluyor

Önde gelen müteahhitlere ev sahipliği yapan Kartal, son yıllarda değerine değer kattı. Bölgede ulaşım projelerinin de etkisiyle değer artışı yüzde 40’ları buldu.

İstanbul’da 90’lı yıllarda fabrikalar bölgesi olarak bilinen Kartal, bugün Türkiye’nin en önemli müteahhitlik şirketlerinin de gözde bölgesi haline geldi. Teknik Yapı’dan Rönesans’a, DKY’den AND Gayrimenkul’e, Dağ Mühendislik’ten Dap Yapı’ya kadar onlarca şirketin birbiri ile yarıştığı bölgede 1+0’dan 6+1’e kadar değişik konut tipleri müşterilerini beklemeye başladı.

Ulaşımı nispeten rahatladı

Kartal’ın gelişiminde bölgeye yapılan ulaşım projeleri de büyük rolü oldu. Kartal’da 2012’de devreye giren Kadıköy-Kartal metrosu ve geçtiğimiz günlerde açılan Marmaray hattıyla ulaşım, çok daha güçlü ve konforlu bir hale geldi. Gerek markalı projeler, gerekse ulaşım imkanlarının kolaylaştırılması ile bölgede konut fiyatları ise son 4 yılda yaklaşık yüzde 40’a yakın arttı. Ortalama konut metrekare fiyatının 3 bin 467 lira olduğu ilçede, ortalama konut fiyatı 381 bin 370 lira, geri dönüş süresi ise 25 yıl olarak kayıtlara geçti.

Karar

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler