Kadıköy-Kaynarca metro hattı 1 hafta sonra açılıyor

Kadıköy-Kartal hattının devamı olan ve Kadıköy-Kaynarca arasını 35 dakikaya indirecek metro hattında ve test sürüşleri bitti. Hat bir haftaya sonra açılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy-Kartal hattının devamı olan Kartal-Kaynarca hattındaki test sürüşlerini tamamladı. Kadıköy-Kaynarca arasını 35 dakikaya indirecek olan metro hattının bir hafta içinde açılacağı belirtiliyor. Habertürk’ün haberine göre, yapımına Mayıs 2013 yılında başlanan metro hattı, 4.4 kilometre uzunluğunda. Yakacık, Adnan Kahveci, Pendik ve Tavşantepe istasyonlarının yer aldığı hat, Marmaray ve metrobüs bağlantısı sayesinde Taksim, Atatürk Havalimanı gibi merkez bölgelere kesintisiz ulaşım sağlayacak.

Sabiha Gökçen’e ulaşan hattın yapımı devam ediyor

Kaynarca’dan (Tavşantepe) Sabiha Gökçen Havalimanı’na uzanacak ve Kadıköy’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na kesintisiz ulaşım sağlayacak olan diğer metro hattının çalışmaları ise devam ediyor. Yapımı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 7,4 kilometrelik hat üzerinde dört istasyon bulunacak. Tuzla’ya kadar uzatılacak hattın ihalesinin de yapıldığı belirtildi.