İstanbul’da sis ulaşımı engelliyor

İstanbul’da olumsuz hava şartları ve sis nedeniyle, İstanbul Şehir Hatları, İDO ve THY bazı seferlerini iptal etti.

İstanbul’da yoğun sis ulaşımı olumsuz etkileme devam ediyor. İstanbul Şehir Hatları ve İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ (İDO) ve Türk Hava Yolları (THY), olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti.

İstanbul Şehir Hatları ve İDO’dan yapılan açıklamaya göre, Şehir Hatları’nın, Eminönü-Adalar, Eminönü-Kadıköy, Karaköy-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy, Eminönü-Üsküdar, Üsküdar-Eyüp seferleri, yoğun sis dolayısıyla bugün de yapılamayacak. İDO’nun da Sirkeci-Harem, Eskihisar-Topçular ve iç hat deniz otobüsü seferleri de karşılıklı olarak iptal edildi.

Dış hat seferleri de iptal oldu

AA’nın haberine göre, hızlı feribot ve dış hat deniz otobüslerinde ise 06.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş, 07.10 Bostancı-Kartal-Yalova Deniz Otobüsü, 07.30 Beşiktaş-Kadıköy-Yenikapı-Bursa Deniz Otobüsü, 07.45 Bandırma-Yenikapı-Bostancı Deniz Otobüsü, 07.00 Yalova-Pendik, 07.00 Yenikapı – Bandırma ve Pendik-Yalova, 07.15 Yalova-Yenikapı, 07.30 Bursa-Yenikapı Bursa Hızlı Feribot ile 07.45 Yenikapı-Yalova hızlı feribot seferleri de olumsuz hava şartları dolayısıyla gerçekleştirilemedi.

Ayrıca 08.30 Armutlu-Armutlu TK-Yenikapı-Kadıköy Deniz Otobüsü, 08.30 Bursa-Yenikapı-Kadıköy-Beşiktaş Deniz Otobüsü seferleri ile 07.45 Yenikapı-Yalova, 08.00 Yalova-Pendik, 08.00 Pendik-Yalova hızlı feribot seferleri iptal edildi. Bursa (Mudanya)-İstanbul (Büyükçekmece) arasında 08.30’da yapılması gereken sefer de sis dolayısıyla gerçekleştirilemedi.

Havada da sefer iptalleri var

Öte yandan, THY, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılması planlanan bazı iç hat seferlerinin sisten dolayı iptal edildiğini açıkladı. Bugün Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanması beklenen sis nedeniyle iç hatta 9 tarifeli sefer yapılamayacak. Yolcular, seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu “www.thy.com” adresinden veya “444 0 849” numaralı çağrı merkezinden öğrenebilecek.

Öte yandan, Sabiha Gökçen Havalimanı Meydan İşletmecisi Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ’den yapılan açıklamada, sis nedeniyle dün ve bugün, saat 21.00 ila 10.00 arasında planlanan seferlerin yüzde 10 oranında azaltılacağını duyurmuştu.