İMOB Fuarı’nda 450 bin TL’lik yatak odası

İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da 21 Ocak Salı günü 16. Kez kapılarını açacak olan İMOB’da 450 bin TL’lik yatak odası takımı sergilenecek.

İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da 21 Ocak Salı günü 16. Kez kapılarını açacak İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı)’na, MOBSAD (Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği)’ın hazırladığı 450 bin TL’lik yatak odası takımı damga vuracak. Çin’e gönderilecek yatak odası takımı, 4. Hall B08 numaralı stantta sergilenecek.

2019 yılını yüzde 12 büyümeyle 3,5 milyar Dolar ihracatla kapatan ve 2020 yılı için 4,5 milyar Dolarlık ihracat hedefi koyan mobilya sektörü, 21-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Yeşilköy CNREXPO’da düzenlenecek dünyanın en büyük 2., Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı 16. İMOB (Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı) fuarına hazırlanıyor.

600’den fazla katılımcıyı, İtalya, Almanya, Avusturya, İsviçre, ABD, Irak gibi 130 ülkeden tedarik heyetini ve ziyaretçiyi ağırlayacak fuarda, MOBSAD da 11 üye firmasıyla fuarda 4.,5., ve 8., Hall’de yer alacak.

11 MOBSAD üyesi sadece yerli mobilya alıcısına yüzde 10’luk KDV indirimiyle mobilya alım avantajı sunmayacak aynı zamanda Çin’e gönderilecek el emeği yüksek ürünlere de sahne olacak.

Kadın ustalar varak kullandı

“Bildiğiniz üzere üyelerimizin bazıları dünyanın dört bir yanındaki otellere, şatolara ürün gönderiyorlar. Bu fuarda da Çin’in Şanghay bölgesine gönderilecek 450 bin TL değerindeki yatak odası takımıyla birlikte diğer el emeği yüksek ürünleri de sergilemek istedik. Ustaların üzerinde 3 ay uğraştığı tamamen el oyması takımda altın varaklar kullanıldı. Kadın ustaların varaklarını yaptığı yatak odasındaki yatak ise vücudun sırt yapısına uygun, tamamen ortopedik üretildi.

Yatak odasında kullanılan aksesuarlardaki tekstiller ise yüzde 100 ipekten oluşurken üzerinde inciler bulunuyor” açıklamalarında bulunan Gürcan, fuarın en çok konuşulacak ürününü sergileyeceklerini ifade etti. Fuarda aynı zamanda metallerin, mermerin ve ahşabın iç içe geçtiği ürünlerde Afrika esintilerine de yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir