İDEV 2017, 27 Nisan’da kapılarını açıyor

İDEV 2017 – 3. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı 27 Nisan’da başlıyor.

Tüyap Anadolu Fuarları AŞ’nin Kocaeli Ticaret Odası işbirliğiyle düzenlediği İDEV 2017 – 3. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı 27 – 30 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Uluslararası Fuar Mekezi’nde gerçekleşecek. Fuara Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, MOBESKO, Kocaeli Müteahhitler Birliği ve Kocaeli Terziler Odası da detsek veriyor.

Doğu Marmara’nın en büyük ev şöleni

Tekstilden gelinliğe, gayrimenkulden beyaz eşyaya kadar evi ilgilendiren her türlü ürün ve markanın aynı çatı altında buluştuğu İDEV 2017 Doğu Marmara’nın en büyük ev şöleni olarak gösteriliyor.

Tüyap Anadolu Fuarları AŞ Genel Müdürü Cihat Alagöz, İDEV’e ev sahipliği yapan Kocaeli’nin ülke ekonomisi için stratejik bir öneme sahip olmasının yanında Türkiye’de adeta sanayinin başkenti konumunda bulunduğunu belirterek “İlin boya, çimento, alüminyum, seramik, gıda gibi birçok sanayi dalında üretim üssü olmasının yanında civar bölgelerinde turizm önemli ölçüde gelişme kaydetmiştir” dedi. Böyle stratejik ve geleceği omuzlarında taşıyan bir şehrin ideal bir fuarı hak ettiğine inandıklarını ifade eden Alagöz, “Evlilik, ev yenileme ve ev alma sürecinde tüketici neye ihtiyaç duyuyorsa bu fuarda onlarca farklı markanın ürünüyle buluşacak. Üreticilerde doğru bir platformda ürünlerini tanıtma imkânına kavuşacak. Bu durum da iç tüketimi canlandırarak bölge ekonomisine katkı sağlayacak” dedi.

Eş zamanlı gayrimenkul fuarı da başlıyor

İdeal ev, evlilik ve konut fuarı ile eş zamanlı olarak Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı’nı da düzenlediklerini ifade eden Alagöz, şunları söyledi:

“Gayrimenkul konusunda özellikle Kocaeli’nde son dönemlerde yaşanan bir hareketlilik var. Turizm dalında sayfiye olarak nitelendirilen konut ve villa projelerinin sayısı her geçen gün hızla artıyor. Gerek yurtdışından gerekse yurtiçinde ciddi talep görüyor. Biz de bu doğrultuda birbirini destekleyen iki fuarı aynı çatı altında eş zamanlı olarak düzenliyoruz. Böylece ev alacaklar ve evini yenileyecek olan ziyaretçilerimiz İDEV fuarında birbirinden modern konut, villa, işyeri ve rezidans projelerini inceleme fırsatı bulabilecekler.”

Fuara özel kampanyalar

İDEV çatısı altında düzenlenecek Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı‘nda Kocaeli’nde inşa edilecek yeni projelerin de tanıtımı yapılacak. Kocaeli ve çevresinde üretim yapan müteahhitlik firmaları fuara özel kampanyalar düzenleyecek. Bölgenin en gözde konut projelerinin sergileneceği İDEV- Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı’nda TÜYAP’ın yurtdışı ofisleri kanalıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, başta Körfez ülkeleri olmak üzere yurtdışından alım heyeti organizasyonu gerçekleştirilecek. Nitelikli alıcılardan müteşekkil olmasını hedeflenen yabancı ziyaretçiler, fuarda önemli iş bağlantıları gerçekleştirecek.

Giriş ücretsiz

Girişlerin ücretsiz olacağı fuarlar, 27-28-29 Nisan tarihlerinde 10.00-20.00, 30 Nisan’da 10.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Fuarda birbirinden farklı etkinlikler, gösteriler ve defileler gerçekleştirilecek.
27 – 30 Nisan 2017
Kocaeli Uluslararası Fuar Mekezi