İBB, Fenerbahçe’deki tenis kortu projesini iptal etti

İBB, Fenerbahçe sahiline yapacağı 7 adet tenis kortu, idari birim ve kafeterya projesini Başkan Kadir Topbaş’ın talimatıyla iptal etti.

Fenerbahçe’de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılacağı belirtilen tenis kortu projesi, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın verdiği talimatla iptal edildi.

Hürriyet’in haberine göre, Kadıköylülerin dinlenme, yürüyüş ve bisiklet rotalarından biri olan ve yaklaşık 250 ağacın bulunduğu Fenerbahçe sahili, yan yana yapılacak 7 tenis kortu, idari birim ve kafeterya yapmak üzere panellerle çevrilmeye başlamıştı.

60. yıl parkındaki kortlar taşınacaktı

Ancak, herhangi bir bilgilendirme notu veya şantiye levhası konulmadan başlanan çalışmanın İBB tarafından yürütüldüğü iddia edilmişti. Proje ile Göztepe-Ataşehir-Ümraniye metro hattı kapsamında Göztepe 60.Yıl Parkı’na yapılacak metro durağı için Gülbahçe Spor Tesisleri’nde hizmet veren 7 adet tenis kortunun iptal edileceği, bu kortların sahile taşınacağı ileri sürülmüştü.

Daha uygun bir yer bulunacak

İBB’den bir yetkili iddiayı doğrulayarak, sahile taşıması planlanan kortlar için metro inşaatı bitimine kadar daha uygun bir yer bulunacağını söyledi. İBB yetkilisi Göztepe-Ataşehir-Ümraniye metro hattının tamamlanması ile birlikte Göztepe 60.Yıl Parkı’nda bulunan 7 adet tenis kortunun da aynen eski yerlerine konulacağı bilgisini paylaştı.