Hilton Parksa, Sabancı Üniversitesi oluyor

Sabancı Grubu, dünya otelciliğinde önemli markalardan olan Hilton ile İstanbul’daki yollarını ayırıyor. Otelin binasında artık Sabancı Üniversitesi olacak.

Sabancı Grubu’na bağlı Tursa bünyesindeki Maçka’daki Hilton Parksa, Haziran ayı sonunda kapanıyor. 30 Haziran’dan itibaren odaları boşaltma kararı alan Hilton Parksa, son dönemde İstanbul’da kapatılan ilk otel olacak. Misafirlerine kapılarını 1990’da açan Hilton Parksa, İstanbul depreminden büyük yara almış ve kapsamlı tamirattan bir yıl sonra ikinci kez açılış yaşamıştı.

Hilton Parksa, 4 otelden birisiydi

Sabancı Grubu’na ait Tursa bünyesinde 4 otel bulunuyor. Otellerin tamamı Hilton ile birlikte çalışıyor. Bu oteller ise 309 odalı Ankara Hiltonsa, 308 odalı Adana Hiltonsa, 186 odalı Mersin Hiltonsa ve 199 odalı Hilton Parksa sıralanıyor. Ayrıca Hilton Parksa’da 8 toplantı odası bulunuyor.

30 Haziran’da 27. yılını dolduran Hilton Parksa’nın binasında Sabancı Üniversitesi eğitim kurumu olarak hizmet verebilmesi için ciddi bir renovasyon yapacak. Sabancı Üniversitesi eliyle yürütülecek eğitim, seminer ve kurslarla profesyonellere yönelik eğitim hizmetlerinde kullanacak. Çalışmalarının ardından binada iş dünyası temsilcileri ve profesyonellerin artan eğitim ve kariyer gelişim taleplerini küresel ölçekte karşılamak için planlamalar yapıldı.

Turizmden eğitime geçiyor

Sabancı Holding’den konuyla ilgili, “Uzun yıllardır Hilton Parksa Istanbul olarak hizmet veren binamızı Sabancı Üniversitesi’ne tahsis etme kararı aldık. Sabancı Üniversitesi’nin bu binayı profesyonellere yönelik eğitim ihtiyaçları doğrultusunda kullanacak. Ankara, Adana ve Mersin’deki otellerimiz ise, konuklarına bugüne kadar olduğu gibi Hilton kalitesiyle hizmet vermeye devam edecek” açıklaması yapıldı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler