Ergün Turan: İstanbul Havalimanı Cumhuriyetimizin gücüdür

TOKİ Başkanı Turan, İstanbul Havalimanı için, “Cumhuriyetimizin gücünü taçlandıran bu eser, Türkiye idealine olan bağlılığının en somut kanıtıdır” dedi.

Toplu Konut idaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, TOKİ Dergi'de, Cumhuriyetin 95'inci kuruluş yıl dönümünde hizmete giren İstanbul Havalimanı için, "Cumhuriyetimizin gücünü taçlandıran bu eseri, milletimizin aydınlık ve kalkınmış Türkiye idealine olan bağlılığının en somut kanıtı olarak değerlendiriyorum." dedi...

İşte Toplu Konut idaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın açıklaması:

Dar ve orta gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olması hedefiyle yapımına başlanan projeler aşamalı olarak tamamlanırken, inşa ettiğimiz konutları eş zamanlı olarak teslim ediyoruz. Son olarak Yozgat, Çorum, Adana, Tokat ve Erzurum'daki sosyal konut projelerinin hak sahiplerini belirleyerek milletimize yeni yuvalarının kapılarını araladık.

Ülkemizin dört bir yanında yapımı süren binlerce konutluk yerleşimler, şehirlerimize sosyal, kültürel ve ekonomik boyutta yeni değerler katarken, bilhassa Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da inşa ettiğimiz konutlar önemli mağduriyetleri de gideriyor. Deprem ve terörden zarar görenler için Van ve diğer illerde inşa ettiğimiz konut ve sosyal donatı alanları bölge şehirlerimizin güvenli, sağlıklı ve planlı kentleşen bölgeleri hâline gelmektedir.

İndirim kampanyaları ve mevcut ödeme planlarında yaptığımız düzenlemelerle konut sahipliğini kolaylaştırıcı fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. TOKİ’den ev, iş yeri ve arsa alanların geri ödemelerine ait borçlarına uygulanan dönemsel artış oranlarını enflasyon, TEFE ve Yİ-ÜFE oranlarının altında yüzde 5 ile sabitleyerek, alıcılarımızı rahatlatacak çok önemli bir düzenlemeyi hayata geçirdik.

Konut ve iş yeri alıcılarımıza dönük bu yıl İkincisini gerçekleştirdiğimiz yüzde 24 indirim kampanyasında ise güçlü bir geri dönüşle milletimiz ve ülkemiz için önemli kazanımlar sağladık. TOKİ’den ev ve iş yeri almış olan 13 bin 374 alıcının katıldığı kampanya ile büyük bölümü "yastık altı" birikimlerden oluşan yaklaşık 600 milyon TL ödeme yapıldı.

Konut projelerimizin yanı sıra sosyal donatı ve kamu uygulamalarımız arasında önemli yeri bulunan millet bahçesi projelerinde önemli bir safhadayız. Farklı şehirlerimizde TOKİ eliyle yürütülecek 22 projenin öncüsü niteliğindeki İstanbul Ataköy Baruthane ve Kayaşehir Millet Bahçelerinin ilk etap uygulamaları tamamlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlut Uysal ile bu ay açılacağını müjdelediğimiz Baruthane'deki parkımız, İstanbulluların yeşil ve maviyi bir arada yaşadıkları, keyifle vakit geçirdikleri yepyeni bir sosyal alana dönüşüyor.
Yeni bir üretim anlayışıyla bütünlüklü yaşam alanları kuran idaremiz için önem taşıyan temel alanlardan biri de sürdürülebilir çevre ve yenilenebilir enerji uygulamalarıdır. Bu alanda öncü ülkeler arasında bulunan Danimarka'da yürüttüğümüz temaslar, bölgesel ısıtma altyapısın1 İdaremiz projelerinde uygulayarak sektörümüze öncü olma hedefimizin doğruluğunu gösterir niteliktedir.

Devletimizin ve yapı sektörümüzün gururu niteliğinde en büyük çalışma Cumhuriyetimizin 95'inci kuruluş yıl dönümünde hizmete giren İstanbul Havalimanı'dır. Cumhuriyetimizin gücünü taçlandıran bu eseri, milletimizin aydınlık ve kalkınmış Türkiye idealine olan bağl lığının en somut kanıtı olarak değerlendiriyorum.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler