Emrullah Turanlı ABD Başkanı Trump’ı Türkiye’ye davet etti

Taş Yapı Grup Başkanı Emrullah Turanlı, ABD’de Cumhuriyetçi Parti’nin üst yönetiminin Miami Palm Beach’te buluştuğu yemeğe katıldı.

Taş Yapı Grup Başkanı Emrullah Turanlı, Amerikalı iş ortakları tarafından davet edildiği yemekte ABD Başkanı Donald Trump’ı Türkiye’ye davet etti.

Sözcü’nün haberine göre, ABD’de iktidara gelen Cumhuriyetçi Parti’nin üst yönetiminin buluştuğu Miami Palm Beach’teki yemekte Donald Trump ile sohbet etme imkanı bulan Turanlı, yeni ABD Başkanı ile başkan seçildikten sonra görüşen ilk Türk iş adamı oldu. Başkan Trump sohbette, Turanlı’ya iki ülke arasındaki dostluktan çok memnun olduğunu belirtti ve bunun daha ileri gideceğinden söz etti.

Kırk yıllık dost gibiydiler

Turanlı, aynı yemekte, ABD’de hem Beyaz Saray’a hakim olarak hem de Kongre’de çoğunluk sağlayarak iktidara gelen Cumhuriyetçi Parti’nin Başkanı Ronna Romney McDaniel ile de bir araya geldi. McDaniel, Emrullah Turanlı’yı sanki kırk yıllık dostuymuş gibi karşıladı. McDaniel’e seçimlerden dolayı tebriklerini sunan Turanlı, başarılarının devamını diledi. Turanlı’nın, Türkiye’nin coğrafyasını ve kültürünü tanımak için davetini memnuniyetle karşılayan McDaniel, Türkiye’ye fırsat bulduğunda geleceğini belirtti.

‘ABD’de projelerimiz var’

Amerika’daki görüşmelerinin devam edeceğini ifade eden Turanlı, “Bizim burada projelerimiz var. ABD’li dostlarımızın da Türkiye’ye ilişkin plan projeleri söz konusu. Aynı zamanda Amerika’nın önde gelen işadamlarını Türkiye’ye davet ettim. Böylece hem Türkiye’de hem de Amerika’da iş birliklerimiz olacak. Bunu sadece ticari bir işbirliği olarak görmemek lazım. Bu ilişkiler iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sağlayacak” dedi.

Emrullah Turanlı Florida Valisi Rick Scott ile bir araya geldi. Türkiye’nin çok güzel bir ülke, İstanbul’un da çok güzel bir şehir olduğunu dile getiren Vali Scott, Taşyapı’nın patronu Turanlı’ya ilk fırsatta Türkiye’ye gelmek istediğini söyledi. ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’la yemekte bir araya gelen Emrullah Turanlı, sohbette Türk halkı ile ABD halkı arasındaki dostluğun yüzyıllara dayandığını anlattı.