Emlak Konut Ankara Saraçoğlu ihalesi 26 Nisan’da

Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olma özelliğine sahip Saraçoğlu Mahallesi, Emlak Konut tarafından yeniden hayat bulacak. Proje 26 Nisan’da ihaleye çıkacak.

Emlak Konut GYO, Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olma özelliğine sahip, milli mimarlık anlayışının önde gelen örneklerinden olan Saraçoğlu Mahallesi ihalesi ile yenilenme projesi kapsamında çalışmalar başladı.

Maliye Bakanlığı’nın öncülüğünde, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi’nin katkılarıyla Emlak Konut GYO mahalleyi özüne sadık kalarak bölge ihtiyaçlarına da karşılık verecek şekilde yeniden hayat bulacak.

Saraçoğlu Mahallesi ihalesi

Projenin Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhalesi’nin ilk oturumu 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 14:30’da yapılacak.

Geleneksel Türk Evi kurgusuyla 1940’lı yıllarda Emlak Bank tarafından ülkemizin ilk toplu konut uygulamalarından biri olarak ön plana çıkan Mahalle, Emlak Konut ile özüne sadık kalınarak yeniden eski görkemine kavuşacak.

İçerisinde 435 lojmanın yanı sıra 250 tescilli anıt ağaç, okul, kütüphane, dükkanlar ve açık alanları barındıran bölge aslına uygun olarak yenilenecek.

Konut, ticaret ve turizm alanı karmasından oluşacak olan Saraçoğlu projesi 5 parselde toplam 87 bin metrekare alan üzerine yayılacak. Projede 13 bin 153 metrekare de park alanı olarak tasarlanacak.

İHALE ERTELENDİ

26 Nisan 2018 Perşembe
14.30
Genel Müdürlük Binası Ataşehir

İhalenin detayları burada

Emlaknews.com.tr

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir