Demir İnşaat yurtdışı macerasına Ukrayna’dan başladı

Ukrayna’da Türk Şehri kurmak için kolları sıvayan Demir İnşaat, konut, otel ve AVM’den oluşacak proje için 25 milyon dolar yatırım yapılacak.

Yurtdışına açılma kararı alan Demir İnşaat, uluslar arası arenadaki ilk projesini Ukrayna Vinnitsya’da hayata geçirilecek. Sabah’dan Seda Tabak’ın haberine göre, konut, otel ve AVM’den oluşacak olan ‘Türk Şehri’ projesinde yaklaşık 600 daire bulunacak. Projeye Ekim 2015’te start veren şirket, ikinci karma projesini de 2007’de Kiev’de yapacak. Demir İnşaat,  bu projeyi 2007’de aldığı ancak 2008 kirizi nedeni ile beklettiği için 330 dönümlük arazide gerçekleştirecek. 

Sırada Almanya var

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Vinnitsya’daki proje için 25 milyon dolar yatırım yapacaklarını belirterek 200 daireden oluşan ilk etabını 15 ayda teslim edileceğini açıkladı. Kiev projesinde ise, imar çalışmalarına geçildiğini ifade eden Demir, yurtdışında Ukrayna’nın yanı sıra Almanya’da da proje geliştirmeye hazırlandıklarını söyledi. Haziran 2015’den bu yana Almanya’da çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Demir, Berlin’de bakanlıktan talep edilen üç yer ile ilgili sonucun yakında belli olacağını vurguladı. Demir Berlin’de karma bir proje planladıklarını dile getirdi.

Kent halkı ‘Türk Şehri’ dedi

Vinnitsya projesinin ismini belirlemek için, 800 bin nüfuslu şehirde bir anket düzenlediklerini kaydeden Hamit Demir,  katılımcıların %95’nin ‘Türk Şehri’ ismini tercih etmesi nedeni ile projeye bu ismi verdiklerini anlattı.

8 thoughts on “Demir İnşaat yurtdışı macerasına Ukrayna’dan başladı

  1. Merhaba, inşaat demirci ustası olarak Rusya ve Almanya’da çalıştım, 15 yıl kalfalık ve ustalık yaptım. Bafra’da yaşıyorum ve yurt dışında iş arıyorum. Tel 0532 409 91 55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir