Çelen Değerleme Safiye Ayla’nın evini kullanıyor

Alanında 20 yıldan bu yana hizmet veren Çelen Gayrimenkul Değerleme sanatçı Safiye Ayla Targan’ın evini ofis olarak kullanıyor.

Sanatçı Safiye Ayla Targan’ın evini kullandıklarını belirten Çelen Gayrimenkul Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Güniz Çelen, bunun kendileri için en büyük anlamının ‘Gençlerinin eğitimine destek ve katkıda bulunuyor olmak’ şeklinde açıkladı.

Güvenilir ellerde yaşatılıyor

Ödedikleri kiranın eğitime katkı sağladığını belirten Çelen, “Safiye Ayla Hanımefendi varlığını Türk Eğitim Vakfı’na bağışladığından bizim TEV’e ödediğimiz kira da gençlerin eğitiminde kullanılan burs kaynağı oluyor. Bu da bize haz veriyor. Evin nostaljisini yaşatmak imkanımız olmadı zira biz kiraladığımızda bizden önce burayı kiralayan kuaför ne yazık ki yapıya çok zarar vermişti. Dolayısıyla bizim de iç mekanın orijinal halini görmek imkanımız olamadı. Yapı özellikleri olarak bizim bahçe-ofis konseptimize çok uygun. Yapıyı ve bahçeyi olabildiğince bu anlamda korumaya çalışıyoruz. Mümkün olduğu kadar bahçede tabiata daha yakın zaman geçirmeye önem veriyoruz. Artık nerede çalışılacağı konusundaki kabuller ofis formatını çok radikal bir biçimde değiştiriyor, bu 15 yıldır bizim için de geçerli” diyerek sözlerini bitirdi.

Hüseyin Belibağlı/Emlaknews.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir