Boş zamanda dolap ve saklama çözümlerine başvuruluyor

Armut.com sistemine gelen taleplerde, Mart’ın ortasında açıklanan ilk vakadan bu yana özel dolap yapımı servisinde%111’lik bir artış görülüyor.

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com’un verilerine göre koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalan kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda verdikleri kararlardan birinin de özel dolap yapımı olduğu görülüyor. Armut.com sistemine gelen taleplerde, Mart’ın ortasında açıklanan ilk vakadan bu yana dolap yapımı servisinde%111’lik bir artış görülüyor.

Evlere en çok gardırop ve gömme dolaplar yaptırılıyor

Dolap yapımında en çok tercih edilen dolap türleri gardırop ve gömme dolap olurken bu iki tercihi ayakkabılık ve kitaplık takip ediyor. Bunlar dışında dolap yapımı hizmetinden faydalananlar portmanto, banyo-mutfak dolapları ve TV ünitesi yaptırmayı da tercih edebiliyor. Yapılan taleplerde dolap içlerinde bol raf kullanımı da dikkat çekiyor.

İstanbul en çok özel dolap yaptırmak isteyen il

Kullanıcılar çoğunlukla kendi çizimleriyle yapılacak özel ölçü ve boyutlara sahip dolaplar için talepler yapıyor. Özel dolap yapımında tercih edilen renk ise beyaz olurken, en çok talep İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dan geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir