Beylikdüzü Kentsel Dönüşüm Projesi İBB’den onay bekliyor

Beylikdüzü için hazırlanan kentsel dönüşüm projesi Beylikdüzü Belediye meclisinde onaylanarak İBB’nin onayına sunuldu.

Beylikdüzü Belediyesi, Beylikdüzü’nde ömrünü tamamlamış yapıların yenilenmesi için hazırladığı kentsel dönüşüm projesiyle birlikte bu kapsamda geliştirilen plan notlarını onaylayarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nın (İBB) onayına sundu.

Gürpınar’da yenilenecek 400 bina var

Hürriyet’in haberine göre, Beylikdüzü Belediyesi yetkilileri tarafından Gürpınar bölgesinde yapılan incelemelerde, yapılarda ciddi tehlikelere yol açabilecek yıpranma, aşınma ve kısmi yıkımlar olduğu gözlemlendi. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, bölgede kentsel dönüşüm uygulamasına ihtiyaç duyulan 400 yapı bulunuyor. Yaklaşık olarak 45 hektar alan ve 10 bin kişilik nüfusa sahip olan Gürpınar’da bulunan 400 riskli yapı için etaplar halinde bir dönüşüm yapılacağı belirtiliyor.  Ayrıca Yakuplu Mahallesi’ndeki 529 binanın dönüşüm süreci için de çalışmalara başlandı.

3004 kişiyle anket yapıldı

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili olarak Gürpınar Siteler Bölgesi sınırları içerisinde yaşayan 18 yaş ve üzeri 3004 kişiyle görüştü. Yapılan çalışmalar bu anketin sonuçlarına göre planlanırken alana ilişkin tüm çalışmalar bölge halkıyla da paylaşıldı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler