Besa Kule’de minimalist ofisler

Son yılların minimalist ofis modası, Besa Kule’nin özgün mimarili ferah ofislerinde hayat buluyor.

Kişilere kendi tarzlarına uygun ofis tasarımına imza atma olanağı veren yeni nesil ofisler, son dönemde çalışma alanlarında sadeliğin hakim olduğu ‘minimalizm’ kurgusunu öne çıkarıyor. Genelde ‘dört duvar’ teslimi yapılan plazalarda verimli alanlar oluşturmak için ciddi çalışmalar gerçekleştiriliyor. Çalışan performansı kadar iş görüşmesine gelen kişi ve kitleler üzerinde de doğrudan etki bırakan ofisler, odaların yerleşiminden, toplantı salonlarının yerine; koltuk seçiminden, duvar rengine; masalardan, ofis aksesuarlarına kadar uzun bir seçim sürecinin ardından hayata geçiriliyor.

Doğru çalışma merkezi önemli

Ankara’nın Çukurambar, Söğütözü, Eskişehir yolu aksında kısa süre önce sahiplerine teslim edilen Besa Kule’de de firmalar, modern iş merkezi ofislerini kurmak için son yılların minimal akımından etkileniyor. İş dünyasını yakından tanıyan bir marka olarak, çalışma hayatı trendlerinin sıkı takipçisi olduklarını ifade eden Besa Grup Yönetim Kurulu Üyesi iç mimar Efe Bezci, başarıya ulaştıracak ofisler kurmak için öncelikle doğru çalışma merkezinin belirlenmesi gerektiğini kaydetti.

Günışığını alan fakat ısısını geçirmeyen özel camlar

Son yıllarda kargaşanın olmadığı, çalışanlara daha fazla enerji veren, eşyaların azalmaya başladığı, tamamen iş verimini artıran özelliklerin öne çıktığı ofislere yönelme olduğunu dile getiren Bezci, zamanın büyük bölümünü geçirdiğimiz ofislerin, performansı ve elbette duyguları yakından etkilediğini ve öncelikli amacın sade, işlevsel ve aydınlık bir çalışma ortamı oluşturmak olduğunu belirtti. Projenin en önemli özelliklerinden birinin, cephesinin tamamen cam olması nedeniyle doğal ışıktan maksimum fayda sağlanabilmesi olduğunu vurgulayan Bezci, özel camların günışığını alırken güneşin sıcaklığını ofise yansıtmadığından bahsetti.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Yorumlar 0

Ajanda

Tümünü Gör

Çok Okunan Haberler